07.07.2012 (15:00)

Queen po raz pierwszy w Polsce - co zagrają? SETLISTAJuż dzisiaj we Wrocławiu zagra legenda rocka - grupa Queen! Co usłyszymy podczas koncertu w naszym kraju? Zobacz setlisty i sprawdź, co nas czeka podczas Rock in Wroclaw Festival.

 

Koncert na Stadionie Miejskim we Wrocławiu na pewno będzie wyjątkowy. Przede wszystkim dlatego, że legenda rocka, aż trudno uwierzyć, zagra w nasyzm kraju po raz pierwszy. Występ odbędzie się w ramach Rock In Wroclaw Festiwal.

Co zespół zagra we Wrocławiu? Muzycy przyznali kilka dni temu, że dopiero przed koncertem podejmą ostateczną decyzję, ale na pewno nie zabraknie hitów. Tak wyglądała setlista koncertu w Kijowie, 30 czerwca:

Flash
Seven Seas of Rhye
Keep Yourself Alive
We Will Rock You
Fat Bottomed Girls
Don't Stop Me Now
Under Pressure
I Want It All Who
Wants to Live Forever
A Kind of Magic
These Are the Days of Our Lives
Love of My Life
'39
Dragon Attack
Drum Solo
Guitar Solo
I Want to Break Free
Another One Bites the Dust
Radio Ga Ga
Somebody to Love
Crazy Little Thing Called Love
The Show Must Go On
Bohemian Rhapsody

Encore:

Tie Your Mother Down
We Will Rock You
We Are the Champions


Największe przeboje usłyszymy w wykonaniu Briana Maya i Rogera Taylora, muzyków i kompozytorów Queen, którzy do współpracy zaprosili Adama Lamberta - finalistę 8. edycji programu „American Idol“ , wokalistę o niezwykłym głosie i rzadko spotykanej skali. Członkowie zespołu Queen, Roger Tyler i Brian May, spotkali się z Adamem Lambertem podczas finału 8. edycji programu „American Idol“ w maju 2009 r., podczas którego wspólnie wykonali utwór „We Are The Champions“. To wydarzenie zapoczątkowało dalszą współpracę. Już wkrótce Taylor powiedział w wywiadze dla Billboard Magazin, że Adam Lambert wyrósł na znakomitego wykonawcę o niespotykanem głosie. Wspomniał, że chciałby znów podjąć współpracę, która mogłaby być ekscytującym doświadczeniem. Lambert, który w American Idol zajął drugie miejsce, był niekwestionowanym faworytem jury. Brak wygranej nie przeszkodził mu jednak w zrobienu błyskawicznej kariery.

Lambert oficjalnie wystąpił z zespołem Queen w minionym roku na zakończenie uroczystości MTV Europe Awards. Trwające 8 minut show wywołało natychmiastową reakcję widzów w internecie i mediach społecznościowych, którzy z ekscytacją domagali się więcej występów Queen z Lambertem. Członkowie zespołu twierdzą, że to wielka szansa, by utwory grupy znów zabrzmiały z podobną siłą, jaką znamy z wykonania Freddiego Mercury`ego. Lambert jednocześnie przyznaje, że nie zamierza zastąpić wcześniejszego, charyzmatycznego frontmana.

„Intencją koncertu jest oddanie hołdu Freddiemu i zespołowi przez zaśpiewanie ich najwspanialszych utworów. Sprawienie, by ta muzyka była wiecznie żywa dla fanów i oddawała energię, z której Freddie mógłby być dumny. Nie jestem po to, by zastąpić Freddiego, to niemożliwe (...). Zaproszenie do występów z Queen to najlepsza rzecz, jaka mogła mi się przydarzyć“.

Przypomnijmy, że zespół Queen stał się popularny w latach 70. i pozostał jedną z najlepszych grup w historii muzyki rockowej. Pozostawił po sobie 15 albumów studyjnych i 5 koncertowych oraz wiele kompilacji. Spośród albumów aż 18 sięgnęło po 1 miejsce na światowych listach przebojów. Ilość sprzedanych płyt szacuje się na 300 milionów. Od śmierci Freddiego Mercury`ego w 1991 r. Brian May i Roger Tylor kontynuowali koncerty samodzielnie lub z zaproszonymi wokalistami, dając fanom okazję do posłuchania takich klasyków rocka jak „Bohemian Rhapsody“, „We Will Rock you“, „We Are The Champions“, „I Want To Break Free“, „Another One Bites The Dust“ czy „Radio Ga Ga“.

Headlinerem Rock In Wroclaw Festiwal jest grupa Queen + Adam Lambert. Ich show poprzedzi występ grupy Power of Trinity. Następnie na scenie pojawi się IRA ze specjalnym, urodzinowym koncertem, w którym wystąpią zaproszeni przez zespół goście. Następnie na scenę wejdzie amerykańska grupa MONA, jeden z najważniejszych rockowych debiutów ostatnich lat. Ten zespół słuchacze Eski ROCK doskonale kojarzą między innymi dzięki takim hitom jak „Shooting The Moon” czy „Alibis”. Koncerty w ramach festiwalu Rock in Wroclaw odbędą się na nowym Stadionie Miejskim we Wrocławiu.
 

 
 


 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • 9Dlaczego Queen tak dobrze wypadli na Live Aid? Brian May zdradził w czym tkwi sukces

  2020-10-30
  Nie ma co do tego wątpliwości, że koncert Queen na Live Aid stał się legendarny i to prawdopodobnie najlepszy koncert Queen w historii. W czym tkwi sukces koncertu? Jak to się stało? O tym postanowił opowiedzieć Brian May.
 • Wszystkich świętych - 1 listopada wspominamy artystów, którzy odeszli w 2020 roku

  2020-10-30
  W dzień wszystkich świętych wspominamy artystów, którzy odeszli w 2020 roku. Zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy o tych artystach, których już z nami nie ma. Ten rok wyjątkowo nas doświadcza i zabiera ze sobą wiele wybitnych osób.
 • 8Patti Smith wspiera strajkujące Polki. Wokalistka umieściła wymowną grafikę w swoich mediach społecznościowych

  2020-10-30
  Patti Smith odniosła się do strajku kobiet w Polsce na swoich mediach społecznościowych i tym samym wsparła grupy protestujące w całym kraju przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.
 • Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych! Premier Mateusz Morawiecki ogłosił to na konferencji prasowej

  2020-10-30
  Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a ilość zachorowań jest coraz większa. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił 30 października 2020, że wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. Co nas czeka przez następne dwa tygodnie?
 • Toxic Fucker nie żyje! Aktor znany z produkcji dla dorosłych, występował nie tylko w porno

  2020-10-30
  Michał Kasprzak, znany bardziej jako Toxic Fucker, nie żyje. O śmierci aktora poinformowała strona XES.pl, która zajmuje się dystrybucją polskich filmów dla dorosłych.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz