Dominik Pajewski

24.03.2020 (13:50)

Nie żyje twórca komiksów o Asteriksie. Odszedł Albert UderzoTo smutna wiadomość dla wszystkich fanów komiksów, a przede wszystkim dla tych, którzy wychowali się na historiach o Ateriksie. W wieku 92 lat, odszedł Albert Uderzo, który był twórcą kultowych komiksów z wąsatym wojownikiem.

To smutna wiadomość dla miłośników komiksów i dla osób, które wychowały się na kultowych opowieściach o Asteriksie. W wieku 92 lat, zmarł Albert Uderzo, który był twórcą kultowych opowieści o wąsatym wojowniku.

ZDJĘCIE Z DZIECIŃSTWA NA FACEBOOKU - O CO CHODZI W AKCJI?


Nie żyje twórca komiksów o Asteriksie. Odszedł Albert Uderzo

Jak podkreśliła rodzina Uderzo, artysta zmarł we śnie, a przyczyną był zawał serca, a śmierć nie miała żadnego powiązania z koronawirusem. Uderze współpracował ściśle z René Goscinnym, z którym stworzyli razem serię o Asteriksie. Pierwszy odcinek przygód Asteriksa ukazał się 29 października 1959 roku i momentalnie stał się hitem.

SPRAWDŹ STATUS KONCERTU, PODCZAS PANDEMII KORONAWIRUSA. LIVE NATION UDOSTĘPNIA SPECJALNĄ STRONĘ


Warto też podkreślić, że mimo śmierci Gościnnego w 1977 roku, Uderzo nadal publikował kolejne tomy opowieści o Asteriksie, podpisując je jako ,,Goscinny et Uderzo''. W 2011 Uderzo przestał nadzorować serię o Asteriksie, oddając ją młodszemu pokoleniu twórców.
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Koronawirus w Polsce - ogłoszono nowe obostrzenia na specjalnej konferencji. Co z maturami?

  2020-04-09
  Podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się 9 kwietnia 2020, ogłoszono nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Co dalej z maturami i egzaminami ósmoklasistów?
 • Daria Zawiałow zagra koncert z domu! Kiedy będzie można obejrzeć specjalny występ?

  2020-04-09
  Nie tylko fani tęsknią za aktywnością koncertową Darii Zawiałow. Artystka tęskni za graniem na żywo i nie może żyć bez koncertów, dlatego wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fanów i zaprasza na wyjątkowy koncert prosto z domu!
 • Wielkanoc 2020 - życzenia. Co wysłać smsem do najbliższych?

  2020-04-09
  Życzenia wielkanocne 2020. Krótkie teksty SMS oraz krótkie życzenia wielkanocne. Sprawdźcie, co najlepiej wysłać przyjaciołom i rodzinie w święta.
 • Wiedźmin jak Strażnicy Galaktyki! Zobaczcie fanowską przeróbkę serialu

  2020-04-09
  Wiedźmin Netfilca stał się ogromnym hitem i tylko kwestią czasu było, kiedy pojawią się przeróbki różnych scen. Pewien fan wpadł na to, że można połączyć Wiedźmina z motywem ze ,,Strażników Galaktyki''.
 • Postaci z Disneya, jako bohaterowie horrorów. Świetne przeróbki pojawiły się w sieci

  2020-04-09
  Postaci Disneya nigdy nie kojarzyły się wam z czymś strasznym i przerażającym? Po zobaczeniu tych specjalnych grafik, przekonacie się, że postaci z waszego dzieciństwa, potrafią być przerażające.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz