07.09.2013 (13:00)

Moby zapowiada nową płytę "Innocents" [2013]Wraca w doskonałej formie: Moby zapowiada nowy album. Płyta nosi tytuł "Innocents" i ukaże się w Polsce 30 września. Krążek promuje singiel "The Perfect Life".

"Innocents" będzie jedenastą studyjną płytą Moby'ego. Artysta zaprezentował już przedsmak tego krążka - singiel "The Perfect Life". Specjalnym gościem, który pojawia się w utworze jest Wayne Coyne z grupy The Flaming Lips.

"Znamy się z Wayne'em od dawna, od 1995 roku, gdy ja i The Flaming Lips supportowaliśmy Red Hot Chili Peppers na ich europejskiej trasie. Pomyślałem o nim, bo od tamtej pory Lips ewoluowali w zespół, który genialnie i podniośle gra na żywo, a takiego klimatu chciałem dla tej piosenki" - wyjaśnia Moby. "Wysłałem Wayne'owi SMS-a z pytaniem: `Hey Wayne, napisałem taki numer, chciałbyś w nim zaśpiewać?`. Trzydzieści sekund później dostałem odpowiedź: `Pewnie, prześlij mi ją. Wyjdzie wspaniale`". I wyszła!" - dodaje artysta. 

Zarówno Moby, jak i Wayne pojawiają się w wideoklipie do piosenki "The Perfect Life", który nakręcono w Los Angeles, będącym nowym miejscem zamieszkania muzyka. Obaj panowie przebrani są za meksykańskich mariachi. A towarzyszą im między innymi punkowcy grający na instrumentach dętych, duchy na rolkach, potężnych rozmiarów harleyowcy i 12- osobowy chór fanów gotyku.
 
Po raz pierwszy w karierze Moby zatrudnił do pracy nad płytą płyty topowego producenta. Pomocą służył mu trzykrotny laureat Grammy Mark "Spike" Stent (m.in. Madonna, Muse, Björk, Massive Attack). Na "Innocents" nie zabraknie też gości. Na płycie słychać między innymi Marka Lanegana, wspomnianego już Wayne'a Coyne'a z The Flaming Lips, indiefolkowca Damiena Jurado i Kanadyjkę Cold Specks.


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Patti Smith wspiera strajkujące Polki. Wokalistka umieściła wymowną grafikę w swoich mediach społecznościowych

  2020-10-31
  Patti Smith odniosła się do strajku kobiet w Polsce na swoich mediach społecznościowych i tym samym wsparła grupy protestujące w całym kraju przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.
 • Halloween 2020 - najlepsze horrory w rockowym klimacie

  2020-10-30
  Halloween jest coraz bardziej obchodzone w Polsce i coraz więcej osób chce uczcić w specjalny sposób święto duchów. Sprawdźcie, jakie są najlepsze horrory w rockowym klimacie.
 • Dlaczego Queen tak dobrze wypadli na Live Aid? Brian May zdradził w czym tkwi sukces

  2020-10-30
  Nie ma co do tego wątpliwości, że koncert Queen na Live Aid stał się legendarny i to prawdopodobnie najlepszy koncert Queen w historii. W czym tkwi sukces koncertu? Jak to się stało? O tym postanowił opowiedzieć Brian May.
 • Wszystkich świętych - 1 listopada wspominamy artystów, którzy odeszli w 2020 roku

  2020-10-30
  W dzień wszystkich świętych wspominamy artystów, którzy odeszli w 2020 roku. Zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy o tych artystach, których już z nami nie ma. Ten rok wyjątkowo nas doświadcza i zabiera ze sobą wiele wybitnych osób.
 • Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych! Premier Mateusz Morawiecki ogłosił to na konferencji prasowej

  2020-10-30
  Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a ilość zachorowań jest coraz większa. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił 30 października 2020, że wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. Co nas czeka przez następne dwa tygodnie?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz