Dominik Pajewski

24.09.2020 (11:34)

Mark Chapman przeprasza Yoko Ono za to, że zabił Johna Lennona: chciałem być sławnyMark Chapman złożył wniosek o warunkowe zwolnienie z odbywania kary. Gdy odbywało się przesłuchanie i padło pytanie o motyw zbrodni, Chapman wszystkich mocno zaskoczył.

Gdy w 1980 roku Mark Chapman zastrzelił Johna Lennona, nikt nie mógł uwierzyć, że były Beatles nie żyje. Chapman usłyszał wyrok dożywocia, jednak z możliwością ubiegania się o warunkowe zwolnienie. Chapman oczywiście skorzystał z przysługującego mu prawa i wiadomo co dokładnie powiedział w uzasadnieniu. 

NAJSTARSZA CÓRKA OZZY'EGO OSBOURNE'A WYDAJE DEBIUTANCKI ALBUM!


Mark Chapman o zabójstwie Johna Lennona: chciałem być sławny

Jak podał serwis BBC, Mark Chapman powiedział:

Chciałem wyznać, że jest mi przykro za moją zbrodnię. Nie ma ona wytłumaczenia. Zrobiłem to dla sławy. Uważam, że to najgorsza zbrodnia, jakiej można dokonać wobec kogoś, kto niczemu nie zawinił. Był niezwykle sławny. Nie zabiłem go ze względu na to, jaki był. Był rodzinnym człowiekiem. Był ikoną. Zamordowałem go, bo był bardzo, bardzo sławny, a ja bardzo, bardzo pragnąłem sławy i to jedyny powód. To było egoistyczne.

Chcę to bardzo wyraźnie podkreślić – to był niezwykle egoistyczny czyn. Przykro mi za ból, jaki sprawiłem jej. Cały czas o tym myślę.

Wniosek Chapmana został odrzucony i to już 11 raz! Jak uzasadniono, zwolnienie byłoby ''niezgodne z dobrem społeczeństwa''. O kolejne zwolnienie z odbywania kary, Chapman będzie mógł się ubiegać za dwa lata.

AC/DC PRACUJĄ NAD NOWYM TELEDYSKIEM? W SIECI POJAWIŁO SIĘ TAJEMNICZE ZDJĘCIE

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • IRA wraca z rockowym singlem 'Chciałbym' [WIDEO]

  2020-10-23
  Po ostatnim utworze „W górę patrz” IRA kontynuuje przygodę z mocnymi, rockowymi dźwiękami. Tym razem zespół prezentuje singiel „Chciałbym”, który do ballad raczej nie należy.
 • Przez lata wmawiał żonie, że jest policjantem. Wszystko się wydało przez głupi błąd

  2020-10-23
  Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi, jednak w tym wypadku, nie dość, że ma krótkie nogi, to jeszcze niebieski mundur. Tak to wygląda z perspektywy pewnego gościa, który latami wmawiał swojej żonie, że jest policjantem.
 • Ozzy Osbourne i Judas Priest ogłosili wspólną trasę po Europie

  2020-10-23
  Ozzy Osbournie nie poddaje się i zapowiada europejską część pożegnalnej trasy. Artysta wystąpi razem z Judas Priest, sprawdźcie miejsca, w których zaplanowane są koncerty.
 • 'Mistrz kierownicy ucieka' powróci! Doczekamy się serialu

  2020-10-23
  'Mistrz kierownicy ucieka', to jeden z tych klasyków, który mimo upływu lat, dalej ma wielu wiernych fanów, a przybywają też nowi. Okazało się, że powstanie specjalny serial, znamy też pierwsze szczegóły.
 • Kirk Hammett porównał S&M i S&M2. Które wydawnictwo wypadło lepiej?

  2020-10-23
  Metallica ma swoim koncie wiele ważnych wydawnictw, jednak albumy z orkiestrą są otoczone pewnego rodzaju kultem. Kirk Hammett postanowił porównać oba krążki, mówiąc o tym, który wypadł lepiej.
 • OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle

  2020-10-23
  W najbliższą sobotę, 24 października odbędzie się pierwsze spotkanie online z cyklu OD(K)RYWAJ ŚWIAT MODY w Elektrowni Powiśle. Widzowie spotkają się z projektantami, stylistami, ekspertami oraz tymi, którzy na co dzień pracują i realizują swoje pasje w świecie mody. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 podczas pierwszej transmisji live - „Moda na home office” odkrywać będą mogli nowy wymiar stylu.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz