29.10.2013 (15:00)

Lekarze ujawnili przyczynę śmierci Lou Reeda [2013]Niewydolność wątroby - była przyczyną śmierci Lou Reeda. Artysta zmarł w niedzielę w wieku 71 lat. W maju tego roku muzyk przeszedł przeszczep wątroby.

Przyczynę śmierci potwierdził Dr Charles Miller z Cleveland Clinic w Ohio. To właśnie tam Lou Reed przeszedł w tym roku przeszczep wątroby i leczył się kilka lat temu.

Artysta miał 71 lat. W maju, po przeszczepie wątroby, żona Lou Reeda, Laurie Anderson, stwierdziła, że muzyk może nigdy do końca nie wyzdrowieć. Artysta jednak był dobrej myśli. Po operacji zamieścił na facebooku specjalną wiadomość dla fanów, w której stwierdził, że jest przykładem "triumfu współczesnej medycyny".
 
Lou Reed był uważany za jednego z naj­bar­dziej wpły­wo­wych rockowych i alternatywnych ar­ty­stów prze­ło­mu XX i XXI wieku. Wokalista, gi­ta­rzy­sta, poeta za­ło­żył le­gen­dar­ną grupę The Ve­lvet Un­der­gro­und. W maju artysta przeszedł przeszczep wątroby, tuż po tym jak odwołał pięć zaplanowych koncertów w Stanach. Lou Reed wielokrotnie przyznawał, że w najbardziej szalonych latach swojej kariery nie stronił od alkoholu i narkotyków.  
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Reakcja Kurta Cobaina, na ceny biletów na Madonne rozwaliła system. W sieci pojawił się niepublikowany wywiad [WIDEO]

  2020-07-06
  Ceny biletów dzisiaj budzą wielkie zaskoczenie, jednak 30 lat temu, również cena wejściówek czasami negatywnie zaskakiwała. Przykładem może być reakcja Kurta Cobaina, który gdy usłyszał ile kosztują bilety na Madonnę, był mocno w szoku.
 • Hit Linkin Park osiągnął miliard wyświetleń na Youtube!

  2020-07-06
  Miliard na Youtube nie robi już takiego wrażenia jak kilka lat temu, jednak zawsze miło zobaczyć taką ilość wyświetleń pod rockowym klipem. Teraz miliardem może pochwalić się również Linkin Park, którzy z jednym ze swoich hitów przekroczyli mistyczną barierę.
 • Jak pachnie kosmos? Stworzono perfumy, które odzwierciedlają zapach przestrzeni kosmicznej

  2020-07-06
  Zastanawialiście się kiedyś jak pachnie kosmos? Czy zimna przestrzeń kosmiczna ma zapach, a co najważniejsze, czy da się z tego zrobić perfumy? Okazuje się, że tak!
 • 365 dni zostanie usunięte z Netflixa? Jest odpowiedź platformy

  2020-07-06
  Film 365 dni stał się prawdziwym hitem, który podbija również rynek zagraniczny. Nie wszystkim podoba się tematyka produkcji i wiele osób chce, aby usunięto film z platformy. Na liczne głosy niezadowolenia odpowiedzieli przedstawiciele platformy.
 • KMŻ - Kawałki Mojego Życia. Pierwszym gościem nowego cyklu będzie Krzysztof Zalewski

  2020-07-03
  KMŻ - Kawałki Mojego Życia to nowy cykl na antenie Eski ROCK, w którym gościć będą bardzo różni artyści. To osobiste pasmo, w której muzycy będą mówić o swoich ulubionych numerach i inspiracjach. Pierwszym gościem cyklu jest Krzysztof Zalewski.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz