29.10.2013 (15:00)

Lekarze ujawnili przyczynę śmierci Lou Reeda [2013]Niewydolność wątroby - była przyczyną śmierci Lou Reeda. Artysta zmarł w niedzielę w wieku 71 lat. W maju tego roku muzyk przeszedł przeszczep wątroby.

Przyczynę śmierci potwierdził Dr Charles Miller z Cleveland Clinic w Ohio. To właśnie tam Lou Reed przeszedł w tym roku przeszczep wątroby i leczył się kilka lat temu.

Artysta miał 71 lat. W maju, po przeszczepie wątroby, żona Lou Reeda, Laurie Anderson, stwierdziła, że muzyk może nigdy do końca nie wyzdrowieć. Artysta jednak był dobrej myśli. Po operacji zamieścił na facebooku specjalną wiadomość dla fanów, w której stwierdził, że jest przykładem "triumfu współczesnej medycyny".
 
Lou Reed był uważany za jednego z naj­bar­dziej wpły­wo­wych rockowych i alternatywnych ar­ty­stów prze­ło­mu XX i XXI wieku. Wokalista, gi­ta­rzy­sta, poeta za­ło­żył le­gen­dar­ną grupę The Ve­lvet Un­der­gro­und. W maju artysta przeszedł przeszczep wątroby, tuż po tym jak odwołał pięć zaplanowych koncertów w Stanach. Lou Reed wielokrotnie przyznawał, że w najbardziej szalonych latach swojej kariery nie stronił od alkoholu i narkotyków.  
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wiedźmin czyta Wiedźmina - to koniec plotek o serialu na podstawie gry?

  2019-12-13
  Wiedźmin czyta Wiedźmina! Chociaż może brzmieć to absurdalnie, to właśnie to zaprezentował nam Netflix równocześnie z ostatnim zwiastunem serialu The Witcher, który premierę będzie miał już 20 grudnia. Henry Cavill wciela się w Geralta z Rivii w tekście Andrzeja Sapkowskiego! Zobaczcie jak przeczytał pierwsze z opowiadań, od którego wszystko się zaczęło.
 • 87-latka rysuje prawdziwe dzieła sztuki w Paintcie. Prace docenili twórcy programu

  2019-12-12
  Każdy z nas korzystał kiedyś z programu, jakim jest Paint. Dzieciaki i dorośli mogą tworzyć w nim obrazki i grafiki, które są zazwyczaj dość proste i nie powalają estetyką. Są jednak prawdziwi magicy, którzy mogą więcej, niż nam się śniło. Należy do nich... 87-letnia staruszka! Jak udaje jej się wyczarować niezwykłe obrazy? Będziecie zaskoczeni!
 • Artur Rojek koncerty 2020: BILETY, DATY, MIEJSCA

  2019-12-12
  Artur Rojek wraca z nowym albumem zatytułowanym „Kundel”! Wraz z premierą drugiego solowego albumu artysta ruszy w pierwszą po bardzo długiej przerwie trasę koncertową. Sprawdź, w których miastach i kiedy wystąpi wokalista oraz jakie są ceny biletów. 
 • Wdowa po Chrisie Cornellu pozywa zespół Soundgarden! O co chodzi?

  2019-12-12
  Sytuacja między zespołem Soundgarden, a wdową po Chrisie Cornellu stała się bardzo napięta i nieprzyjemna. Okazuje się, że Vicky Cornell pozwała zespół, o co dokładnie chodzi?
 • Arnold Schwarzenegger jako Brudny Harry. Dzięki technologii, możemy zobaczyć jakby aktor wypadł w tej roli

  2019-12-12
  Zastanawialiście się, co by było gdyby Arnold Schwarzenegger zagrał Brudnego Harry'ego zamiast Clinta Eastwooda? Dzięki technologii deepfake, pokazano, co by było gdyby gwiazdor kina akcji, był słynnym filmowym policjantem.
 • Wiedźmin Netflixa - piosenki Jaskra. Czy w serialu usłyszymy ballady barda z powieści?

  2019-12-12
  Wiedźmin Netflixa to serial, na który czekamy wszyscy. Już 20 grudnia będzie miał on premierę na serwisie. Historia Geralta z Rivii z pewnością przypadnie do gustu nie tylko tym, którzy są fanami sagi Andrzeja Sapkowskiego i gier. Produkcja ma przybliżyć nam również sylwetki znanych bohaterów. A jak będzie w przypadku muzyki?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz