Dominik Pajewski

20.11.2019 (11:19)

Led Zeppelin 'pożyczali' swoje najlepsze riffy? Tak twierdzi Geezer Butler z Black SabbathO ewentualnym plagiacie, którego miałby się dopuścić zespół Led Zeppelin mówi się co jakiś czas, jednak za każdym razem zespół wygrywa spraw. Geezer Butler z Black Sabbath twierdzi, że każdy trochę 'pożyczał' riffy.

Temat rzekomego plagiatu Led Zeppelin, przewija się od lat i jest co jakiś czas głośnym tematem. Oczywiście, zespół wychodzi zawsze z sytuacji obronną ręką, jednak niektórzy uważają, że to tylko zasługa prawników. W pewnym sensie, potwierdza to także Geezer Butler z Black Sabbath, który uważa, że Led Zeppelin 'pożyczali' riffy.

JELONEK I PIOTR FRONCZEWSKI W 'SZYBKIEJ SERII, SZYBKICH PYTAŃ' [WYWIAD]Led Zeppelin 'pożyczali' swoje najlepsze riffy? Tak twierdzi Geezer Butler z Black Sabbath

W wywiadzie dla 'Classic Rock', Geezer Butler powiedział wprost, że Black Sabbath, też inspirowali się wieloma numerami, z resztą tak samo jak Led Zeppelin:

Ironia polega na tym, że Led Zeppelin także „pożyczyli” kilka riffów do swoich najlepiej znanych utworów. Ale na tym polega rock and roll: każdy tak robi, zwłaszcza, jeśli jest się młodym i dopiero się zaczyna. W ten sposób odciska się na tym swoje piętno. Black Sabbath też tak robił.

EDDIE VAN HALEN TRAFIŁ DO SZPITALA. MUZYK ŹLE ZNOSI CHEMIOTERAPIĘ


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Wiedźmin czyta Wiedźmina - to koniec plotek o serialu na podstawie gry?

  2019-12-13
  Wiedźmin czyta Wiedźmina! Chociaż może brzmieć to absurdalnie, to właśnie to zaprezentował nam Netflix równocześnie z ostatnim zwiastunem serialu The Witcher, który premierę będzie miał już 20 grudnia. Henry Cavill wciela się w Geralta z Rivii w tekście Andrzeja Sapkowskiego! Zobaczcie jak przeczytał pierwsze z opowiadań, od którego wszystko się zaczęło.
 • 87-latka rysuje prawdziwe dzieła sztuki w Paintcie. Prace docenili twórcy programu

  2019-12-12
  Każdy z nas korzystał kiedyś z programu, jakim jest Paint. Dzieciaki i dorośli mogą tworzyć w nim obrazki i grafiki, które są zazwyczaj dość proste i nie powalają estetyką. Są jednak prawdziwi magicy, którzy mogą więcej, niż nam się śniło. Należy do nich... 87-letnia staruszka! Jak udaje jej się wyczarować niezwykłe obrazy? Będziecie zaskoczeni!
 • Artur Rojek koncerty 2020: BILETY, DATY, MIEJSCA

  2019-12-12
  Artur Rojek wraca z nowym albumem zatytułowanym „Kundel”! Wraz z premierą drugiego solowego albumu artysta ruszy w pierwszą po bardzo długiej przerwie trasę koncertową. Sprawdź, w których miastach i kiedy wystąpi wokalista oraz jakie są ceny biletów. 
 • Wdowa po Chrisie Cornellu pozywa zespół Soundgarden! O co chodzi?

  2019-12-12
  Sytuacja między zespołem Soundgarden, a wdową po Chrisie Cornellu stała się bardzo napięta i nieprzyjemna. Okazuje się, że Vicky Cornell pozwała zespół, o co dokładnie chodzi?
 • Arnold Schwarzenegger jako Brudny Harry. Dzięki technologii, możemy zobaczyć jakby aktor wypadł w tej roli

  2019-12-12
  Zastanawialiście się, co by było gdyby Arnold Schwarzenegger zagrał Brudnego Harry'ego zamiast Clinta Eastwooda? Dzięki technologii deepfake, pokazano, co by było gdyby gwiazdor kina akcji, był słynnym filmowym policjantem.
 • Wiedźmin Netflixa - piosenki Jaskra. Czy w serialu usłyszymy ballady barda z powieści?

  2019-12-12
  Wiedźmin Netflixa to serial, na który czekamy wszyscy. Już 20 grudnia będzie miał on premierę na serwisie. Historia Geralta z Rivii z pewnością przypadnie do gustu nie tylko tym, którzy są fanami sagi Andrzeja Sapkowskiego i gier. Produkcja ma przybliżyć nam również sylwetki znanych bohaterów. A jak będzie w przypadku muzyki?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz