Dominik Pajewski

16.01.2018 (15:01)

Dolores O'Riordan: U2, Garbage, Kodaline, Slash i inni żegnają wokalistkę The CranberriesWokalistka The Cranberries, Dolores O'Riordan zmarła nagle 15 stycznia 2018 roku. Śmierć artystki poruszyła muzyków i polityków.

Dolores O'Riordan zmarła nagle 15 stycznia 2018 roku, odejście wokalistki The Cranberries wstrząsnęło fanami, rodziną oraz światem muzyki i polityki. Artyści wspominają wokalistkę we wpisach w portalach społecznościowych:

Duran Duran:

Jesteśmy zdruzgotani wiadomością o śmierci Dolores O'Riordan. Nasze myśli są z jej rodziną w tym strasznym czasie.


Garbage:

Tak smutno słyszeć o nagłej śmierci Dolores O'Riordan. Nasze najszczersze kondolencje dla zespołu The Cranberries i dla wszystkich jej bliskich.

Kodaline:

Jesteśmy absolutnie zszokowani wiadomością o śmierci O'Riordan. The Cranberries dał nam wiele wsparcia, kiedy koncertowaliśmy razem z grupą we Francji lata temu. Nasze myśli są z rodziną i jej przyjaciółmi.

Slash

Spoczywaj w pokojuU2:
Zespół jest zdruzgotany, ale oczywiście teraz myślimy o jej rodzinie. Jej głos nadciągnął z zachodu niczym burza – śpiewała z takim silnym przekonaniem, a jednak poruszała w nas najczulsze struny.


Śmierć Dolores wstrząsnęła światem polityki, a swoje ubolewanie wyrazili: prezydent Irlandii, Michael Higgins oraz prezydent Polski, Andrzej Duda:

Prezydent Irlandii, Michael Higgis:
 
Dolores O'Riordan i The Cranberries mieli głęboki wpływ na muzykę rockową i popową w Irlandii i na całym świecie. Pamiętam, jak nieżyjący już deputowany Jim Kemmy przedstawił mi ją i jej muzykę i z jaką dumą mówił o jej sukcesach. Jej śmierć jest ogromną stratą dla wszystkich, którzy śledzą i wspierają irlandzką muzykę i irlandzkich artystów.

Prezydent Polski, Andrzej Duda:

Dolores O’Riordan odeszła. Osierociła The Cranberries ale zostawiła nam wiele pięknej muzyki. Dolores płaczemy i dziękujemy! RiP
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Andrzej Adamiak nie żyje! Wokalista Rezerwatu odszedł w wieku 60 lat

  2020-04-08
  To bardzo smutny dzień dla świata polskiego rocka. 8 kwietnia 2020, zmarł Andrzej Adamiak, wokalista, gitarzysta basowy i lider zespołu Rezerwat.
 • Fan AC/DC, zagrał koncert dla swoich sąsiadów, będąc na balkonie

  2020-04-08
  Podczas pandemii koronawirusa, niesamowicie popularne stały się koncerty na balkonach. Pewien fan AC/DC, postanowił wszystkich swoich sąsiadów, uraczyć muzyką ulubionej grupy.
 • Zawodniczka UFC spędza nago kwarantanne, czym postanowiła pochwalić się na Instagramie [FOTO]

  2020-04-08
  Podczas kwarantanny, ludziom przychodzą do głowy różne pomysły. Jedni grają na balkonach, inni trenują w domach, a jeszcze inni trenują, będąc totalnie nagimi. Taka nietypową formę treningu preferuje pewna zawodniczka UFC.
 • Gerard Way z My Chemical Romance wrzucił cztery nowe utwory [AUDIO]

  2020-04-08
  Gerard Way powrócił do aktywności muzycznej i to nie tylko tej z My Chemical Romance. Artysta udostępnił w sieci cztery nowe numery!
 • 12-letnia fanka, przerobiła ,,Angel of death Slayera'' [WIDEO]

  2020-04-08
  Slayer ma fanów na całym świecie i to w różnym wieku, czego dowodem może być nagranie 12-letniej fanki, która przerobiła ,,Angel of Death''.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz