Dominik Pajewski

16.01.2018 (15:01)

Dolores O'Riordan: U2, Garbage, Kodaline, Slash i inni żegnają wokalistkę The CranberriesWokalistka The Cranberries, Dolores O'Riordan zmarła nagle 15 stycznia 2018 roku. Śmierć artystki poruszyła muzyków i polityków.

Dolores O'Riordan zmarła nagle 15 stycznia 2018 roku, odejście wokalistki The Cranberries wstrząsnęło fanami, rodziną oraz światem muzyki i polityki. Artyści wspominają wokalistkę we wpisach w portalach społecznościowych:

Duran Duran:

Jesteśmy zdruzgotani wiadomością o śmierci Dolores O'Riordan. Nasze myśli są z jej rodziną w tym strasznym czasie.


Garbage:

Tak smutno słyszeć o nagłej śmierci Dolores O'Riordan. Nasze najszczersze kondolencje dla zespołu The Cranberries i dla wszystkich jej bliskich.

Kodaline:

Jesteśmy absolutnie zszokowani wiadomością o śmierci O'Riordan. The Cranberries dał nam wiele wsparcia, kiedy koncertowaliśmy razem z grupą we Francji lata temu. Nasze myśli są z rodziną i jej przyjaciółmi.

Slash

Spoczywaj w pokojuU2:
Zespół jest zdruzgotany, ale oczywiście teraz myślimy o jej rodzinie. Jej głos nadciągnął z zachodu niczym burza – śpiewała z takim silnym przekonaniem, a jednak poruszała w nas najczulsze struny.


Śmierć Dolores wstrząsnęła światem polityki, a swoje ubolewanie wyrazili: prezydent Irlandii, Michael Higgins oraz prezydent Polski, Andrzej Duda:

Prezydent Irlandii, Michael Higgis:
 
Dolores O'Riordan i The Cranberries mieli głęboki wpływ na muzykę rockową i popową w Irlandii i na całym świecie. Pamiętam, jak nieżyjący już deputowany Jim Kemmy przedstawił mi ją i jej muzykę i z jaką dumą mówił o jej sukcesach. Jej śmierć jest ogromną stratą dla wszystkich, którzy śledzą i wspierają irlandzką muzykę i irlandzkich artystów.

Prezydent Polski, Andrzej Duda:

Dolores O’Riordan odeszła. Osierociła The Cranberries ale zostawiła nam wiele pięknej muzyki. Dolores płaczemy i dziękujemy! RiP
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Ballbreaker udostępniają nowy klip. Zobaczcie obrazek do utworu Fallin' [WIDEO]

  2020-10-21
  BALLBREAKER - zespół pieśni, a szczególnie tańca, złożony z muzyków związanych z takimi grupami jak Thermit, Exlibris, War-saw, Wild Whips czy Joy Machine. Grupa udostępniła właśnie najnowszy obrazek, który powstał do utworu ''Fallin'''.
 • Jurek Owsiak ma koronawirusa! Szef WOŚP przekazał ważny apel do wszystkich

  2020-10-21
  Jurek Owsiak ma koronawirusa! Oficjalna informacja pojawiła się na fanpage'u szefa WOŚP, który jednocześnie przekazał ważny apel w temacie pandemii.
 • Serj Tankian i John Dolmayan mocno nie zgadzają się ze sobą. Tym razem nie chodzi tu o sprawy muzyczne

  2020-10-21
  To, że w zespole System Of  A Down nie jest najlepiej na płaszczyźnie artystycznej, wie chyba każdy. Okazuje się, że członkowie zespołu, nie zgadzają się ze sobą także w kwestiach światopoglądowych.
 • Powstanie film o Robercie Brylewskim! Stworzy go Arkadiusz Jakubik

  2020-10-21
  Robert Brylewski był jedną z najważniejszych postaci polskiego rocka. Dowiedzieliśmy się, że powstanie film o kultowym artyście i stworzy go Arkadiusz Jakubik!
 • Dariusz Gnatowski to nie tylko Boczek ze 'Świata według Kiepskich'. Oto inne znane role aktora

  2020-10-21
  Informacja o śmierci Dariusza Gnatowskiego, trafiła do mediów 20 października 2020. Wszyscy kojarzą aktora z roli sympatycznego Arnolda Boczka, w którego wcielał się ponad 20 lat. Jednak Dariusz Gnatowski ma na swoim koncie dużo więcej ról, które zapadły widzom w pamięci.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz