Krzysztof Zawistowski

11.04.2014 (12:53)

ROCKOWE KONCERTY 2014: Roadburn Festival 2014 - dzień pierwszy święta ciężkiej muzyki [RELACJA, VIDEO, 18+]Rockowe koncerty 2014: Roadburn Festival 2014. Pierwszy dzień święta metalowego undergroundu. Roadburn to wśród festiwali 2014 prawdziwy mus dla każdego fana stonera, doom metalu i pochodnych. Prezentujemy relacje z pierwszego dnia najbardziej spalonego festiwalu w Europie.

Roadburn Festival 2014 odbywający się w holenderskim Tilburgu to prawdziwe święto dla fanów stonera, stoner rocka, doom metalu, sludge i pochodnych. Cztery dni muzyki wypełnione dymem, rewelacyjną energią i ciężkimi, duszącymi, metalowymi riffami.

>>> Film o Jaredzie Leto z Thirty Seconds To Mars <<<

Roadburn to festiwal stworzony dla fanów przez fanów. Pod koniec grupka zapaleńców prowadząca stronę o swojej ukochanej muzyce postanowiła zmienić ją w festiwal. Tak powstał Roadburn Festival. Pierwsza edycja odbyła się w 1999 roku.

Przez 15 lat i edycji festiwal stał się kultowy dla fanów stonera. Tegoroczna edycja, Roadburn Festival 2014 to mus dla każdego rozkochanego w tym gatunku. Marzenie dla fanów z całego świata, którzy przyjeżdżają nawet z Indonezji, czy Australii.

>>> Rockowe koncerty 2014: Rozkład jazdy <<<


Pierwszego dnia Roadburn Festival 2014 na 5 festiwalowych scenach zaprezentowali się m.in.: Samothrace, Conan, Crowbar, Sourvein, The Cult Of Dom Keller, Goatess, Graves At Sea, ASG, Nothing, Lord Dying, Napalm Death z unikalnym setem złożonym z najwolniejszych kawałków. Zdecydowani najlepiej wypadli: legenda sludge z Nowego Orleanu, dowodzony przez Kirka Windsteina znanego z Down, Crowbar oraz Szkoci kontynuujący najlepsze tradycje brytyjskiego psychodelicznego rocka od The Beatles, przez wczesne Pink Floyd, Cream, aż po The Verve i brtipop romansujący z psychodelą - The Cult Of Dom Keller.

Próbka atmosfery Roadburn 2014 w video sprzed roku. Na scenie legenda gatunku - Electric Wizard

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Paweł Królikowski nie żyje - przyczyna śmierci aktora

  2020-02-27
  To bardzo smutny dzień, nie żyje Paweł Królikowski! Aktor miał 58 lat, a o śmierci poinformowała Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich.
 • Dimebag Darrell chcial przed śmiercią reraktywować Panterę?

  2020-02-27
  Śmierć Dimebaga Darella była ogromną stratą dla całego świata rocka i metalu. Okazuje się, że artysta tuż przed śmiercią miał plan reaktywowania Pantery.
 • Dzielnica czerwonych latarnii zniknie z Amsterdamu? Tego chce burmistrz miasta

  2020-02-27
  Amsterdam słynie z wielu rzeczy, jednak jedną z najsłynniejszych jest dzielnica czerwonych latarni i legalna marihuana. Okazuje się, że słynna dzielnica może niedługo zniknąć z mapy Amsterdamu.
 • Polski Youtuber zginął w wypadku w Tatrach

  2020-02-27
  To bardzo smutna wiadomość, tym bardziej dla entuzjastów gór. Nie żyje Dominik Socha, który na Youtube zarażał pasją do gór swoich widzów.
 • Open'er 2020 - LINE UP. Kto wystąpi na festiwalu w Gdyni?

  2020-02-27
  Open'er 2020 odbędzie się w dniach 1-4 lipca w Gdyni na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Jak co roku na północ Polski zjadą światowe gwiazdy, wśród których z pewnością nie zabraknie rockowych zespołów na najwyższym poziomie. Kto wystąpi na Open'erze 2020? Line up jest aktualizowany na bieżąco.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz