Dominik Pajewski

12.12.2019 (16:03)

Prince - "1999" - reedycja kultowego albumupadkobiercy Prince'a we współpracy z Warner Records zapowiadają zremasterowaną i wzbogaconą o liczne dodatki reedycję kultowego albumu "1999". Edycja "Super Deluxe" zawiera 35 niepublikowanych wcześniej nagrań audio oraz cały, wcześniej niewydany koncert na DVD. Dzieło dostępne we wszystkich formatach od 29 listopada.

"Nie planowałem robić podwójnego albumu, ale po prostu cały czas pisałem kolejne piosenki... Zawsze porównuję pisanie piosenek do dziewczyny, która pojawia się w drzwiach. Nie wiesz, jak będzie wyglądać, ale nagle po prostu tam jest" Prince, listopad 1982
 
Uznawany za jeden z najbardziej wpływowych albumów w historii rocka, kultowy "1999" Prince'a okazał się punktem zwrotnym w jego karierze. Po latach kiedy uważano go za artystę R&B, nagrał prawdziwie crossoverowy materiał, śmiało przekraczając granice gatunków i łącząc brzmienia rock, funk i R&B z nowofalowym popem. Na płycie znalazły się takie hity jak "Little Red Corvette", "1999" i "Delirious", dzięki którym Prince był jednym z pierwszych czarnoskórych artystów, którego klipy były na wysokiej rotacji w ramówce MTV.

WIEDŹMIN NETFLIXA - PIOSENKI JASKRA. CZY W SERIALU USŁYSZYMY BALLADY BARDA Z POWIEŚCI?


Utwory z "1999" okazały się zaledwie próbką intensywnego i bardzo płodnego okresu 1981 - 1982. Poza pracą nad własnym materiałem, Prince pomagał też swym protegowanym - Vanity 6 i The Time, nagrywając kilkanaście piosenek, które ostatecznie trafiły do archiwum niepublikowanych nagrań. 29 listopada spadkobiercy Prince'a we współpracy z Warner Records wznowią "1999" w formacie fizycznym, cyfrowym i na platformach streamingowych.

Po raz pierwszy to ponadczasowe dzieło zostanie zremasterowane a dodatkowo fani otrzymają 35 wcześniej niepublikowanych nagrań, ukazujących artystyczną formę Prince'a z tamtego okresu.
W ramach reedycji ukażą się następujące formaty:
- Super Deluxe Edition (5CD+DVD / 10LP+DVD /wersja audio do poprania i streaming)
- Deluxe Edition (2CD / 4LP 180g vinyl / materiał do poprania i streaming)
- Remastered album (1CD / 2LP 180g Purple Vinyl / materiał do pobrania i steraming) Wersja "Super Deluxe Edition" to najszersze spektrum ówczesnych dokonań Prince'a.W zestawie znajdzie się aż 65 utworów audio umieszczonych na 5 płytach CD i 10 albumach winylowych o gramaturze 180g. "Super Deluxe Edition" zawierać będzie cały materiał audio, który Prince oficjalnie wydał w okolicach 1982 roku, jak również 23 wcześniej niepublikowane studyjne numery zarejestrowane między listopadem 1981 roku a styczniem 1983 roku. Całość dopełnia zapis występu z 30 listopada 1982 roku z Detroit (jednego z dwóch tego samego dnia), który odbył się w ramach trasy "1999".

Dodatkowo, zarówno do CD jak i winyla dołączone zostanie DVD zawierające niepublikowany, pełen zapis koncertu, który odbył się 29 grudnia 1982 roku na Houston Summit. "Super Deluxe Edition" to ponadto nigdy niewidziane, ręcznie napisane teksty do kilku piosenek z tamtego okresu, w tym do przeboju "Little Red Corvette" oraz rzadkie zdjęcia Prince'a autorstwa popularnego w latach 80. fotografa Allena Beaulieu. Całość dopełniają komentarze napisane przez krytyka magazynu "Rolling Stone", Davida Fricke oraz basisty Guns N' Roses i pisarza, Duffa McKagana, jak również historyk z Minneapolis i prezenterki radiowej Andrei Swensson i eksperta z wiedzy na temat Prince'a, Duane'a Tudahla. - Wspaniała kolekcja przybliżająca wizję, rzemiosło i ówczesny charakter twórczego świata Prince'a w latach 1981 -1982 - pisze Fricke. - Droga, którą przebył, tworząc swój przełomowy, piąty album "1999". "1999 Super Deluxe Edition" rzuca światło na kreatywne procesy wyjątkowego muzyka, autora piosenek, producenta i wykonawcy w kluczowym momencie jego kariery. Wydawnictwo, które wciąż wzbudza podziw i zachwyt na całym świecie.

OJCIEC UKARAŁ CÓRKĘ, PRZEJMUJĄC JEJ INSTAGRAM NA 2 TYGODNIE. TO CO ZROBIŁ Z PROFILEM JEST ŚWIETNE [FOTO]

 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Grammy 2020: Ozzy i Sharon Osbourne wśród prezenterów tegorocznej gali

  2020-01-24
  Mimo kłopotów zdrowotnych Ozzy zdecydowanie nie zamierza zwalniać tempa ani siedzieć w domu. Muzyk i jego żona dołączyli do grona prezenterów, których zobaczymy na tegorocznej gali wręczenia nagród Grammy.
 • Wiedźmin - ścieżka dźwiękowa z serialu Netflixa już dostępna! Co usłyszymy na soundtracku?

  2020-01-24
  Wiedźmin Netflixa był bez dwóch zdań jednym z najbardziej wyczekiwanych seriali 2019 roku, a po premierze, która miała miejsce w grudniu, okazał się także jednym z najchętniej oglądanych. Fani produkcji musieli jednak naczekać się trochę na pełną ścieżkę dźwiękową, która w serwisach streamingowych ukazała się 24 stycznia.
 • Dłuższy dzień: od kiedy jest dłuższy dzień a krótsza noc? Sprawdź, od kiedy i o ile dłuższy dzień w 2019!

  2020-01-23
  Od kiedy dłuższy dzień? Grudzień przynosi dłuższy dzień i krótszą noc. Sprawdź, od kiedy dnia przybywa, o ile w grudniu dni są dłuższe od najkrótszego dnia w roku? Zobacz i posłuchaj Beautiful Day.
 • Joker w szczerym zwiastunie. Tak Screen Junkies wyśmiali film [WIDEO]

  2020-01-23
  Joker to niekwestionowany sukces artystyczny i komercyjny, który jeszcze długo będzie komentowany i wspominany. Screen Junkies postanowili trochę pożartować z Jokera i pokazać mega szczery trailer.
 • 5- letni fan Slipknota, który naśladował perkusistę, sam świetnie gra na bębnach [WIDEO]

  2020-01-23
  Niedawno serca fanów Slipknota oraz samego zespołu, podbił 5-letni chłopiec, którzy na koncercie Slipknota naśladował ruchy bębniarza. Okazuje się, że 5-letni fan świetnie gra na bębnach!
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz