Dominik Pajewski

05.12.2019 (15:36)

Ed O’Brien z Radiohead – zapowiada solowy album. Posłuchaj pierwszego singla „Brasil”Ed O’Brien, gitarzysta Radiohead, opublikował kilka tygodni temu utwór „Santa Teresa”( „piękny ambient”, jak to opisano na falach amerykańskiej rozgłośni NPR). Teraz przyszedł czas na pierwszy oficjalny singiel projektu EOB – bo pod takim szyldem muzyk występuje solo. Niemal 9-minutowy utwór „Brasil” jest już dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych. Do piosenki powstał również teledysk.

„Brasil”, skomponowane przez O’Briena, to epicki utwór , który zaczyna się jak ballada oparta niemal wyłącznie na głosie Eda, by przerodzić się w transowo pędzącą lokomotywę, z zapadającą w pamięci perkusją Omara Hakima oraz hipnotyzującą linią basu autorstwa kolegi Eda z zespołu, Colina Greenwooda. Producentem singla jest Flood, który w „Brasil” udziela się muzycznie na klawiszach, za miks zaś odpowiada Alan Moulder. Inżynierią dźwięku zajął się Adam „Cecil” Bartlett, a na gitarze gra David Okumu. Do programowania sampli Ed zatrudnił Richie’ego Kennedy’ego.

BABY YODA ZOSTANIE 'CZŁOWIEKIEM ROKU' TIME? FANI STWORZYLI PETYCJĘ
Klip to dzieło Andrewa Donoho, który zapewnił, by przenieść klimat nie z tego świata do wideo, dbając przy tym o eksplorację gatunku ludzkiego w narracji. – „Brasil” to jeden z tych utworów, w którym magię słyszy się niemal od razu. Wszystko bardzo szybko kliknęło. Empatia, wspólnota, zdziwienie, duchowość – to wszystko rezonowało z piosenki. Podobnie jak Ed, jestem fanem kosmosu oraz rozważań na temat czasu i wszelkich abstrakcji z tym związanych, dlatego wszystko bardzo zgrabnie połączyło się w klipie. Przekraczanie fizycznych barier naszych ciał i tymczasowych barier doświadczeń linearnych – opowiada reżyser o pracy nad wideo.
 

UTWORY NA WŚCIEKŁOŚĆ - POWSTAŁA SPECJALNA PLAYLISTA DLA WKURZONYCH LUDZI

Tak o swoim najnowszym utworze mówi sam Ed: – „Brasil” to stan umysłu, nie miejsce ani czas. (…) H.P. Lovecraft, Kubrick i Junji stworzyli jedne z moich ulubionych opowieści sci-fi. Jednak zawsze chciałem zreinterpretować ich przerażające wizje w coś bardziej poetyckiego i optymistycznego. Co, jeśli obce istoty pojawiłyby się na naszej planecie po to, by pomóc nam osiągnąć wyższy poziom egzystencji? A nie po to, by nas unicestwić? Co stałoby się, gdybyśmy dzielili się swoimi myślami, doświadczeniami i działaniami? Teoria, że ludzie to tak naprawdę jeden wielki pojedynczy organizm, zawsze mnie fascynowała. Możliwość eksplorowania tej wizji przez różne media i perspektywy oraz impresjonistyczne efekty wizualne znalazło swoją kulminację w „Brasil”.Na początku 2020 roku poznamy oficjalny tytuł oraz datę premiery pierwszego albumu EOB. Nagrania rozpoczęły się jesienią 2017 i zakończyły na początku 2019. Poza wcześniej wymienionymi współpracownikami, na płycie gościnnie pojawią się Laura Marling, Adrian Utley, Nathan East oraz Glenn Kotche.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Papa Roach i Hollywood Undead w Poznaniu - wygraj bilety w Esce ROCK!

  2020-02-28
  Papa Roach to jeden z najważniejszych amerykańskich zespołów rockowych. Powstał w 1993 roku w Kalifornii. Hollywood Undead to rapcore’owy zespół pochodzący z Los Angeles. Ich debiutancki album ukazał się w 2009 roku, a zespół szybko zdobył sporą rzeszę fanów. Obie ekipy wystąpią w Poznaniu, a na antenie Eski ROCK będzie można zdobyć wejściówki na te koncerty.
 • Artur Rojek tańczy w nowym teledysku

  2020-02-28
  “Bez końca”, drugi singiel z nadchodzącego albumu artysty zatytułowanego „Kundel” dostępny jest już w serwisach streamingowych. Utworowi towarzyszy nietypowy teledysk, w którym Artur Rojek tańczy!
 • Na nowym albumie AC/DC pojawi sie Malcolm Young. Jak to możliwe?

  2020-02-28
  Nowy album AC/DC jest owiany tajemnicą, jednak wiadomo, że powstaje. Okazuje się, że na krążku prawdopodobnie usłyszymy zmarłego Malcolma Younga!
 • Wiadra z Castoramy za darmo. Ludzie dosłownie się na nie rzucili

  2020-02-28
  Każdy szuka okazjonalnych promocji, dzięki którym będzie mógł zaoszczędzić kilka złotych. Niestety, czasami hasło ,,za darmo'' jest dużym błędem, o czym świadczyć mogą darmowe wiadra w Castoramie.
 • Behemoth jest nominowany w tej samej kategorii co Rammstein i Slipknot

  2020-02-28
  Behemoth od wielu lat podbija zagraniczne sceny, a od jakiegoś czasu grupa jest także gwiazdą dużych festiwali.Teraz zespół Nergala jest nominowany w tej samej kategorii co Rammstein i Slipknot. Chodzi oczywiście o najlepszy performance.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz