14.04.2014 (00:00)

Kultowa godzina w poniedziałek: Led Zeppelin, Arcade Fire i Type O Negative [VIDEO]Kultowa godzina w poniedziałek: Led Zeppelin królują na brytyjskiej liście przebojów, powiemy o urodzinach legendy rocka, Ritchiego Blackmore'a oraz o jubileuszu Wina Butlera, lidera Arcade Fire, wspomnimy również Petera Steele'a z Type O Negative.

W 1945 roku urodził się Ritchie Blackmore, były gitarzysta Deep Purple. Po odejściu z formacji muzyk działał między innymi w innej legendzie rocka, Rainbow.

Urodziny obchodzi Waldemar Tkaczyk. Basista takich zespołów jak Kombi, Skawalker i O.N.A. przyszedł na świat w 1954 roku.

>>>NOWOŚCI MUZYCZNE 2014: OCN ft. Jamal - Definicja. Zobacz teledysk polskiego Waterfall [VIDEO]<<<

W 1973 roku grupa Led Zeppelin rozpoczęła dwutygodniowe panowanie na brytyjskiej liście płytowych przebojów z krążkiem Houses Of The Holy.

Urodziny obchodzi Win Butler, wokalista i lider kanadyjskiego zespołu Arcade Fire. Muzyk przyszedł na świat w 1980 roku.

>>>ROCKOWE COVERY: Arcade Fire wykonali cover Heart Of Glass Blondie. Zobacz przeróbkę hitu. [VIDEO]<<<

W 2010 roku zmarł Peter Steele, lider grupy Type O Negative. Wokalista i basista naprawdę nazywał się Peter Ratajczyk i miał polskie korzenie ze strony ojca.
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz