19.02.2014 (00:00)

Kultowa godzina w środę: Black Sabbath, AC/DC i 3 Doors Down [VIDEO]Kultowa godzina w środę: Bjork atakuje dziennikarkę na lotnisku, urodziny obchodzi Tony Iommi, legenda rocka z grupy Black Sabbath, wspomnimy też - w rocznicę śmierci - Bona Scotta.

W 1948 roku urodził się Toni Iommi, gitarzysta grupy Black Sabbath. W wieku 17 lat, w ostatnim dniu pracy w fabryce, muzyk miał wypadek i stracił opuszki dwóch palców prawej ręki. Iommi nosi specjalne nakładki na te palce i używa lżejszych strun niż standardowo.

Urodziny obchodzi Francis Bucholz. Basista legendy rocka, grupy Scorpions w latach 1973-1912 przyszedł na świat w 1950 roku.

>>>ROCKOWA PREMIERA: My Chemical Romance wydali swój ostatni numer - Fake Your Death [VIDEO]<<< 

W 1975 roku urodził się Daniel Adair, perkusista grupy 3 Doors Down. W 2005 roku muzyk dołączył do składu formacji Nickelback.

W 1980 roku, w wieku 35 lat, zmarł Bon Scott, wokalista zespołu AC/DC. Muzyk, po całonocnej libacji, zatruł się alkoholem, po czym udusił się własnymi wymiocinami.

>>>IRON MAIDEN W POLSCE 2014: gdzie i kiedy koncert Iron Maiden w Poznaniu? [BILETY, VIDEO]<<<

W 1996 roku w brytyjskim programie telewizji śniadaniowej pokazano film, na którym Bjork atakuje reporterkę w Tajlandii. Do ataku doszło na lotnisku, Bjork przeprosiła później za swoje zachowanie.
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz