17.02.2014 (00:00)

Kultowa godzina w poniedziałek: Foo Fighters, Jimi Hendrix i Green Day [VIDEO]Kultowa godzina w poniedziałek: gitara, na której grał Jimi Hendrix - legenda rocka, sprzedana na aukcji za rekordową sumę, urodziny obchodzą Taylor Hawkins z Foo Fighters i Billie Joe Armstrong z zespołu Green Day.

W 1972 roku urodził się Taylor Hawkins. Amerykański perkusista występował z Alanis Morrisette podczas trasy promującej jej album Jagged Little Pill. W 1997 roku Taylor Hawkins dołączył do grupy Foo Fighters

Urodziny obchodzi Billie Joe Armstrong. Gitarzysta i wokalista grupy Green Day przyszedł na świat w 1972 roku.

>>>IRON MAIDEN W POLSCE 2014: gdzie i kiedy koncert Iron Maiden w Poznaniu? [BILETY, VIDEO]<<<

W 2000 roku pianino Steinway, na którym John Lennon skomponował utwór Imagine, zostało zaprezentowane w Beatles Story Museum w Liverpoolu. Kilka miesięcy później instrument trafił na aukcję.  

W 2005 roku gitara Fender Stratocaster z 1965 roku, na której grał Jimi Hendrix, została sprzedana na aukcji w Londynie za 100 tysięcy funtów. Podczas tej aukcji sprzedano również inne przedmioty należące do legendy rocka, a także wiersz napisany przez muzyka. 

>>>ROCKOWA PREMIERA: Kaiser Chiefs - Coming Home - singiel z płyty Education, Education, Education & War [VIDEO]<<< 

Również w 2005 roku szkocki zespół Franz Ferdinand pobił rekord w muzycznym biznesie w Wielkiej Brytanii. Grupa stała się pierwszą formacją, która w tym samym roku zdobyła zarówno Mercury Music Prize jak i Brit Award oraz  nagrodę NME. 
 


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz