Dariusz Król

02.11.2016 (14:22)

Koncert ARCHIVE na Torwarze - zdobądź zaproszenie u Dawida!W Kolumnie Zygmunta czekają na Was zaproszenia na wyjątkowy koncert ARCHIVE na Torwarze!
Codziennie po 19.00 zaprasza Dawid Zygmunt.

Archive zagrają 19 listopada na warszawskim Torwarze i 20 listopada w Hali nr 2 MTP w Poznaniu!

Zespół został założony w 1994 w Londynie przez Dariusa Keelera i Danny'ego Griffithsa, muzyków wcześniej związanych z projektem Genaside. Następnie do składu dołączyli wokalistka Roya Arab i raper Rosko John, aby w 1996 roku wydać debiutancki album zatytułowany „Londinium”. Archive początkowo funkcjonowało jako grupa trip-hopowa, jednak z czasem muzycy zaczęli nawiązywać do rocka neoprogresywnego, nie porzucając przy tym swoich korzeni. Utwór „Again” z albumu „You All Look The Same To Me” (2002) przez wiele tygodni utrzymywał się na szczytach nie tylko alternatywnych zestawień.

W 2009 roku światło dzienne ujrzał kolejny album studyjny zatytułowany „Controlling Crowds”, a niecałe siedem miesięcy później – jego kolejna część – „Controlling Crowds - Part IV”.
27 sierpnia 2012 roku Archive powrócili z nowym albumem "With Us Until You're Dead".

Kolejnym punktem regularnej dyskografii jest album "Restriction". Jest to efekt wspólnej pracy liderów Archive Dariusa Keeler i Dana Griffithsa oraz czterech wokalistów - Dave'a Pena (w obozie Archive od 2004), Pollarda Berriera (współpracuje z Archive od 2006), Marii Quintile (także od 2006) i Holly Martin (debiut na albumie z 2012). Keeler podkreśla, że cała czwórka to ktoś więcej niż gościnni wokaliści dodając, że wszyscy byli równie mocno zaangażowani w proces powstawania nowego krążka. "Restriction" to 57 minut nowych brzmień, piosenki powstały w trakcie promowania przez Archive projektu "Axiom", specjalnego muzyczno-filmowego wydarzenia, które pokazano między innymi na prestiżowym festiwalu Sundance.

Zespół koncertami w Polsce promuje swój najnowszy album "The False Foundation".
Muzyka Archive pojawiła się także w ścieżce dźwiękowej polskiego filmu „Sęp”, w 2013 roku. Zapraszamy!


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz