Dariusz Król

07.03.2016 (15:38)

Terrific Sunday w Hybrydach - zaproszenia do przejęcia u Dawida!Terrific Sunday wyruszył w trasę i 3 kwietnia pojawi się w Hybrydach. Zaproszenia na ten koncert zdobyć możecie u Dawida!
Kolumna Zygmunta codziennie po 18.00 w Esce ROCK!

 

Poznański kwartet wyruszył w trasę koncertową "Strangers On Tour", promującą debiutancki album "Strangers, Lovers", który ukazał się jesienią 2015 r. Płytę wyprodukował Marcin Bors, który współpracował m.in. z takimi formacjami jak: Hey, Lao Che, Muchy, Pogodno.
Album zawiera 11 indie rockowych kompozycji, m.in. dobrze znane "Bombs Away" i "Streets Of Love", które z pewnością przypadną do gustu fanom gitarowych brzmień. Słychać to zarówno w brzmieniu, jak i w angielskich tekstach Piotra Kołodyńskiego. "Strangers, Lovers" to album na światowym poziomie. Kompozycje zawarte na krążku można na równi zestawić z utworami najciekawszych brytyjskich formacji takich jak Foals, Klaxons, The Kooks czy Radiohead.


Na swój sukces Terrific Sunday pracują bardzo ciężko. Ich wysiłek dostrzegł między innymi Brett Morgan, reżyser filmu dokumentalnego o Kurcie Cobainie "Montage of Heck" i laureat zeszłorocznej nagrody Złotego Hejnału, który część otrzymanej gratyfikacji finansowej przekazał młodemu zespołowi. Morgan ocenił, że Terrific Sunday grają muzykę, która w znaczącym stopniu oddaje ducha twórczości lidera Nirvany.
Jeszcze przed premierą płyty kapela, jako jedyni debiutanci, znalazła się też w zacnym gronie (obok m.in. Meli Koteluk, Tymona Tymańskiego i Natalii Przybysz) prestiżowego projektu Informal Sounds nakręcanego przez markę Levi's. Terrific Sunday na swoim koncie mają występy na wielu ważnych festiwalach, w tym: Orange Warsaw Festival, Opener Festival, Spring Break Festival, Jarocin Festiwal, Behind The Trees czy Seven Festival. Poznaniacy mieli również przyjemność zagrać u boku takich artystów jak: Artur Rojek, Hey czy Muchy.


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz