Dariusz Król

30.11.2015 (09:38)

„Trójka” Illusion w całości na koncercie w Progresji już 9 grudnia! Zdobądź wejściówki!„Trójka” Illusion w całości na koncercie w Progresji już 9 grudnia! Zaproszenia na ten wyjątkowy koncert ma dla Was Jaro Sobierajewicz codziennie po 13.00 w Esce ROCK!

W listopadzie mija 20 lat od premiery trzeciej płyty Illusion! Rocznicę wydania „Illusion 3” zespół postanowił uczcić w wyjątkowy sposób. Płyta będzie w całości grana na grudniowych koncertach, w sprzedaży pojawi się również okolicznościowa koszulka. Koncerty będą absolutnie niepowtarzalną okazją, żeby usłyszeć „Holy Land”, „Wronę” czy „Choćby jęk” na żywo. Illusion wystąpi w klubie Progresja w środę 9. grudnia 2015.Illusion jak mało który zespół zasłużył na miano legendy polskiego rocka. W latach 90. to właśnie Tomasz „Lipa” Lipnicki i jego koledzy grali najlepsze i najbardziej niezapomniane koncerty. Każdy riff Illusion był jak kopniak prądu, wprawiający fanów w prawdziwe szaleństwo. Takie utwory jak „Nóż”, „Vendetta” czy „Wojtek” pokolenia polskich gitarzystów są w stanie zagrać z zamkniętymi oczami. Mocne brzmienie łączyło się z mocnym przekazem – Lipa w swoich tekstach ostro sprzeciwiał się przemocy, poniżaniu innych ludzi i łamaniu praw człowieka. W ciągu pięciu lat grupa nagrała pięć płyt, z których wszystkie osiągnęły status kultowych, i zawiesiła działalność tuż przed nadejściem nowego tysiąclecia. Pogrążeni w żałobie fani zapamiętali ich jako wzorzec polskiego ostrego rocka. W 2008 roku Illusion pojawił się na chwilę, dając czadu we wrocławskiej Hali Stulecia. Mimo świetnej atmosfery i gorącego przyjęcia (na koncercie stawiło się dziewięć tysięcy fanów!), na prawdziwy powrót Illusion fani musieli jeszcze trochę poczekać. Udało się!
Legenda okazała się jak najbardziej żywa, a wydaną w 2014 roku płytą „Opowieści” zespół zamknął usta wszystkim niedowiarkom.

„Trójka”, którą grupa w całości zaprezentuje na grudniowych koncertach, jest najbardziej zróżnicowanym albumem w historii Illusion i wielu fanów uważa go za najlepszy w dorobku zespołu. Obok niepowtarzalnych czadów (np. „Nikt”, „Vendetta”) znalazło się na nim miejsce dla zaskakująco wyciszonych, momentami wręcz psychodelicznych numerów. Przez monumentalną ścianę gitarowego dźwięku przebijały się subtelne, przybrudzone brzmienia, a całość została nagrana z nieprawdopodobnym wręcz feelingiem. Płyta doczekała się nominacji do Fryderyka w kategorii „Muzyka Alternatywna”, doceniono również talent wokalny Lipy, który na „Trójce” osiągnął swoje apogeum.
To jedna z najlepiej zagranych i zaśpiewanych płyt w historii polskiego rocka – nie można przegapić okazji i nie posłuchać jej w całości na żywo!


NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz