Sen, Łóżko, Hotel

i

Autor: pixabay "Turystyka snu" - czym jest nowy trend w branży hotelarskiej?

Hotele

Zupełnie nowa hotelowa usługa. Liczba zainteresowanych gości rośnie

2023-09-12 14:42

Ćwiczenia medytacyjne, porady żywieniowe, inteligentne łóżka, olejki eteryczne, pachnące mgiełki, terapia wibracjami - to tylko niektóre z elementów z których korzystają hotele i kurorty, aby ukołysać do snu swoich klientów. "Turystyka snu" to zupełnie nowy trend w branży, który cieszy się coraz większą popularnością. Na czym dokładnie polega i kto z tego korzysta?

Branża hotelowa rozwija się w zastraszającym tempie. Ludzie coraz chętniej podróżują, odwiedzając nowe zakątki świata. Tanie loty, dogodne połączenia lotnicze, przyciągające luksusami kurorty mają wspływ na rosnącą liczbę podróżujących.

Hotele starają się wychodzić naprzeciw zmieniającym się wymaganiom klientów, a także pragną wyróżniać się na tle konkurencji. Nic dziwnego, że w ofercie pojawiają się coraz to nowsze usługi. Jedna z nich szczególnie przykuła naszą uwagę.

ESKA Summer City: Terma Bania i Michałowice Trail

"Turystyka snu" zyskuje na popularności wśród ludzi z dużych miast

Ludzie często skarżą się na zmęczenie i niewyspanie. Zarywanie nocy, praca do późnych godzin, ciągła ekspozycja na ekrany smartfonów, tabletów czy telewizorów, a także ograniczona aktywność fizyczna i nieodpowiednia dieta - to wszystko sprawia, że czujemy się permanentnie zmęczeni, a naszemu organizmowi ciężko się zregenerować. Te problemy dotyczą głównie ludzi zamieszkujących duże aglomeracje, gdzie panuje pogoń za pieniądzem, większe zanieczyszczenie powietrza i inne czynniki uniemożliwiające regenerację organizmu.

Doskonale zdają sobie z tego sprawę hotele i kurorty, które postanowiły "ratować" nas przed przepracowaniem i wyczerpaniem. Istnieją miejsca, w których stawia się na totalną regenerację klienta. Zapisują się do specjalnego programu możemy skorzystać z rozmaitych sposobów odzyskania równowagi zarówno fizycznej, jak i umysłowej.

Niesamowite, co proponują niektóre hotele oraz kurorty Welness i SPA. "Turystyka snu" to nie tylko wyciemnione okna i najwygodniejsza pościel, to również inne metody, niekiedy zupełnie nie kojarzące się z usługami hotelarskimi.

  • Minimalizm - w pokojach służących do wypoczynku nie uświadczy się telewizorów i innych rozpraszaczy, a co więcej, obowiązuje zakaz korzystania z telefonu. Oprócz tego, powietrze jest idealnie oczyszczone, a ściany odpowiednio wygłuszone.
  • Medytacja - pakiety zawierają specjalne programy, w których znaleźć można, takie usługi jak: monitorowanie snu, seanse wellness, zabiegi spa, ćwiczenia oddechowe czy medytacje oraz porady żywieniowe.
  • Ajurweda - bardzo popularna ostatnimi czasy metoda znalezienia równowagi życiowej, która polega na oczyszczaniu organizmu z toksyn czy odprężających masażach.
  • Inteligentne łóżka - łóżka te potrafią kołysać, wibrować i wytwarzać specjalne dźwięki, które pomagają się zrelaksować i zasnąć, natomiast materace AI dostosowują się ruchów ciała, aby zmniejszyć nacisk ciała na powierzchnię.
  • Olejki eteryczne - dyfuzory rozpylające olejki eteryczne, a także spożywanie specjalnych mieszanek herbat pomagają osiągnąć błogi stan.
  • Hipnoterapia - "Sleep Consierge" to niezwykle ciekawa sprawa. Istnieje możliwość zamówienia sesji odprężającej z osobą, która pomoże nam nastroić nas się do snu.

Na portalu "cnbc.com" możemy znaleźć listę hoteli, które oferują podane wyżej metody relaksacji. Z takimi usługami możemy spotkać się w: Hotelu Zedwell w Londynie, Six Senses Laamu na Malediwach, Park Hyatt w Nowym Jorku, Cadogan w Londynie, Ośrodku odnowy biologicznej Carillon w Miami oraz Klinice Wellness Sha w Hiszpanii.

Źródło: Zupełnie nowa hotelowa usługa. Liczba zainteresowanych gości rośnie