Zmiany w ruchu w okolicach Dworca Zachodniego. Co się zmieni?

i

Autor: Mateusz Fuczyło (Radio ESKA)

Zmiany w ruchu w okolicach Dworca Zachodniego. Co się zmieni?

2021-06-30 16:54

To ważna wiadomość dla kierowców i podróżnych. Zmieniają się zasady ruchu w okolicy Dworca Zachodniego. Powodem jest kolejny etap prac nad modernizacją stacji. Jakie zmiany będą obowiązywały? Do kiedy potrwają?

Zmiany w pobliżu Dworca Zachodniego

Dworzec Zachodni się zmienia... i dlatego zmienia się również ruch na ulicach wokół niego. Prace na modernizowanej stacji wchodzą w kolejny etap, a to wiąże się ze sporymi utrudnieniami. Od dzisiaj, od godziny 22:00, zamknięta będzie zachodnia część tunelu w alei Prymasa Tysiąclecia. Ruch od strony Woli zostanie przeniesiony na środkowy pas.

- Czyli z trzech pasów zrobią nam się dwa i będzie się to wiązało z pewnym utrudnieniem. Możemy tylko przeprosić mieszkańców za te wszystkie niedogodności - mówi zastępca dyrektora kontraktu, Marcin Kopeć z firmy Budimex.

Czytaj także: PROTEST ratowników medycznych w Warszawie 30.06.2021. Co się dzieje? Dlaczego strajkują? [FOTO]

Wianki nad Wisłą

Do kiedy zmiany w okolicach Dworca Zachodniego?

Zachodni pas tunelu będzie zamknięty do końca sierpnia. Jutro zmiany będą dotyczyły też samej stacji.

- Odcinamy dojście od strony alei Prymasa Tysiąclecia do peronu ósmego dla pasażerów. Sugerujemy, żeby drogę autobusową wydłużyć o jeden przystanek tak, żeby skrócić dojście do kładki, która doprowadza pasażerów na obecny peron ósmy - mówi zastępca dyrektora kontraktu, Marcin Kopeć z firmy Budimex

Dojście do peronu będzie utrudnione przez najbliższy miesiąc. W przypadku tunelu w alei Prymasa Tysiąclecia, po skończeniu prac na jego zachodniej części - na kolejne dwa miesiące zamknięta zostanie wschodnia część trasy.

Czytaj także: SZOK! Kompletnie pijany turysta z Warszawy wjechał samochodem do jeziora!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Źródło: Zmiany w ruchu w okolicach Dworca Zachodniego. Co się zmieni?