Zapasy soli drogowej

i

Autor: Łukasz Minkiewicz/ GDDKiA Zapasy soli drogowej

gddkia

Zima nie zaskoczy drogowców. Zgromadzili potężne zapasy soli

W magazynach mamy już zgromadzone ponad 389 tys. ton soli co stanowi 120 proc. średniego zużycia soli z lat 2013-2023, a zapasy będą nadal uzupełniane - poinformowała w połowie września Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zapasy soli drogowej. GDDKiA ma pełne magazyny

GDDKiA kupuje sól w ramach przetargów od polskich firm, tj. Kopalni Soli Kłodawa oraz KGHM Metraco. W części województw sól kupowana jest samodzielnie przez wykonawców zimowego utrzymania, którzy pozyskują sól również z innych źródeł.

"W sezonie zimowym 2023/2024 będziemy utrzymywać ponad 17,8 tys. kilometrów dróg krajowych. Wykonawcy przygotowują sprzęt konieczny do zimowego utrzymania.  Prace ściśle związane z zimowym utrzymaniem dróg (ZUD), w szczególności odśnieżanie i usuwanie śliskości, jak co roku, będą prowadzone w trybie 24-godzinnym, siedem dni w tygodniu" - zapowiedzieli drogowcy.

Dane o stanie dróg zbierają Punkty Informacji Drogowej i przekazują  je kierowcom oraz mediom. Informacje umieszczane są także na stronie internetowej drogi.gddkia.gov.pl. Szczegółowe informacje o warunkach drogowych panujących na drogach krajowych podawane są również pod całodobowym numerem Informacji Drogowej GDDKIA: 19 111.

W październiku odbędzie się przegląd sprzętu do zimowego utrzymania dróg.

Zapasy soli drogowej

i

Autor: Łukasz Minkiewicz/ GDDKiA Zapasy soli drogowej
Źródło: Zima nie zaskoczy drogowców. Zgromadzili potężne zapasy soli