Zima 2020: Czy warszawskie lodowiska będą czynne? Jest decyzja ratusza!

2020-12-03 21:04 STAN
Zima 2020: Czy warszawskie lodowiska będą czynne? Jest decyzja ratusza! q
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Zima 2020: Czy warszawskie lodowiska będą czynne? Jest decyzja ratusza!

Rusza sezon na lodowiska! W związku z pandemią koronawirusa ich otwarcie stanęło pod znakiem zapytania. Warszawski ratusz podjął już decyzję. Czy miejskie lodowiska w Warszawie będą otwarte zimą 2020?

Tak powstało lodowisko w Zamościu

Zima 2020: Czy miejskie lodowiska będą otwarte?

W związku z pandemią koronawirusa należy przestrzegać obostrzeń wprowadzonych przez rząd. Nie wszystkie przepisy są jednak precyzyjne. I właśnie to było głównym powodem decyzji ratusza.

- Rządowe rozporządzenia są nieprecyzyjne, szybko się zmieniają, a sytuacja epidemiczna wciąż jest niestabilna - dlatego w tym roku zdecydowaliśmy, że miejskie lodowiska w Warszawie nie będą otwarte - poinformowała Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza.

Czytaj także: Są drzewka, ale nie ma ozdób. Pomóż udekorować choinki w hospicjum onkologicznym!

Zgodnie z prawem, wprowadzony jest zakaz indywidualnego uprawiania sportu. Przepisy nie precyzują jednak, czy np. wyjście na lodowisko z rodziną jest łamaniem przepisów. Dozwolona jest natomiast działalność sportowa.Dlatego w Warszawie kilka lodowisk będzie otwartych. - Wyjątkiem jest Tor Łyżwiarski Stegny, na którym mogą trenować kluby i sportowcy - podkreśla Karolina Gałecka.

Zima w mieście 2020

Warszawa nie chce odwoływać "Zimy w mieście", bo organizuje ją od 19 lat. Nie wie jednak, jak ją zorganizować. Zapisy do feryjnego projektu dla dzieci miały ruszyć z początkiem grudnia. Ruszą jednak późnej, bo rząd do dziś nie przekazał władzom stolicy wytycznych sanitarnych, zgodnie z którymi można bezpiecznie zorganizować półkolonie w czasie ferii dla 11 tysięcy warszawskich uczniów.