Zielony Fundusz na zielone inwestycje. Miasto szuka partnerów do inwestycji wśród firm

i

Autor: Pixabay

Zielony Fundusz na zielone inwestycje. Miasto szuka partnerów do inwestycji wśród firm

2021-05-20 17:34

Zielony Fundusz na zielone inwestycje. To nowy sposób miasta na pozyskanie pieniędzy na inwestycje w m.in. w zieleń. Firmy mogą wesprzeć projekty związane z sadzeniem drzew, zazielenianiem ulic, aranżacją jeziorek czy budową fontann.

Raport z Anteny 20.05

Zielony Fundusz na zielone inwestycje. To nowy sposób miasta na pozyskanie pieniędzy na inwestycje w m.in. w zieleń. Firmy mogą wesprzeć projekty "Milion drzew dla Warszawy" czy "Zielone Ulice". - Firma będzie mogła sfinansować las, park kieszonkowy czy fontannę - mówi rzecznik miasta Monika Beuth-Lutyk.

Czytaj także: AGROUNIA - ziemniaki dla wszystkich w ramach protestu! Rolnicy rozdają je w trzech miejscach

Mechanizm ma pozwolić też na realizację własnych pomysłów na zazielenienie stolicy. Program ma być też odpowiedzią na topniejące wpływy miasta. - Niestety, od pewnego czasu coraz mocniej redukuje się budżety samorządów, zabiera kolejne środki z których moglibyśmy finansować inwestycje. Dlatego cieszymy się, że coraz więcej firm bierze na siebie współodpowiedzialność za zrównoważony rozwój miejsc, które są im bliskie. Z myślą o nich uruchamiamy Zielony Fundusz – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy..

W kolejnym etapie miasto chce też umożliwić udział mieszkańców. - Docelowo chcielibyśmy rozszerzyć ofertę na osoby prywatne. Jeśli ktoś chciałby posadzić drzewo z jakiejś okazji, albo aleję platanową to też będzie to możliwe - dodaje Beuth-Lutyk.

Pilotaż projektu potrwa przez cały rok.​

Sonda
Czy imprezy sportowe powinny zostać odwołane przez koronawirusa?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zielony Fundusz na zielone inwestycje. Miasto szuka partnerów do inwestycji wśród firm