„Żeby ci nie stanął przez rok!” Dróżniczka straciła cierpliwość

i

Autor: KindPNG / Wikipedia

„Żeby ci nie stanął przez rok!” Dróżniczka straciła cierpliwość

2022-09-02 11:04

Nagranie trafiło do sieci i stało się szybko viralem i wbrew pozorom internauci wcale nie potępiają ostrych słów kobiety. Przeciwnie, przyznają jej rację!

Skierniewicka dróżniczka ostro zareagowała gdy nagrywający telefonem filmik mężczyzna przechodził przez przejazd kolejowy. Zignorował opuszczony szlaban oraz i włączony sygnał ostrzegawczy. Biorąc pod uwagę jak bardzo zdenerwował pilnującą przejazdu kobietę może wskazywać na to, że nie zrobił tego pierwszy raz. Nagrywający nie szczędzi zresztą sam wulgaryzmów pod jej adresem.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Choć rzeczywiście reakcja dróżniczki jest bardzo ostra trzeba jej przyznać rację: to nagrywający ewidentnie łamie zasady bezpieczeństwa. Co prawda z pewnością spodziewał się, że filmik będzie obciążał przede wszystkim kobietę i doprowadzi do wyrzucenia jej z pracy, sam zgromadził materiał dowodowy przeciwko sobie.

Za przechodzenie przez zamknięty przejazd kara jest taka sama jak przez przejazd przez nie samochodem. Kara to mandat nawet do 2 tysięcy złotych. Dróżniczka także może zostać ukarana za swój ostry język. Najprawdopodobniej skończy się pouczeniem, w najgorszym razie może być to mandat do 1500 zł za przeklinanie w miejscu publicznym. Internauci jednak w absolutnej większości przyznają jej rację i usprawiedliwiają emocjonalną reakcję szczególnie, jeśli był to kolejny z wybryków autora filmiku.