ZDM chce likwidacji kiosku przy Gagarina. Właściciel i mieszkańcy protestują

i

Autor: Konrad Traczyk ZDM chce likwidacji kiosku przy Gagarina. Właściciel i mieszkańcy protestują

ZDM chce likwidacji kiosku przy Gagarina. Właściciel i mieszkańcy protestują

2021-04-12 18:51

Istnieje od blisko 20 lat, teraz musi zniknąć w ciągu miesiąca. Kiosk przy ulicy Gagarina zgodnie z decyzją Zarządu Dróg Miejskich ma zostać zlikwidowany. Tym planom sprzeciwia się właściciel pawilonu i okoliczni mieszkańcy. Stworzyli w tej sprawie petycję, pod którą podpisało się już ponad 1100 osób!

Co dalej z kioskiem przy Gagarina?

Miesiąc - tyle Zarząd Dróg Miejskich daje właścicielowi kiosku przy ulicy Gagarina na jego usunięcie. Powodem jest budowa nowej linii tramwajowej i konieczność rozkopania terenu. Jak mówi właściciel kiosku, Ryszard Marczak, likwidacja sklepu oznacza dla niego bankructwo. Dlatego w obronie kiosku stworzył petycję.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?

- 1100 podpisów ludzi, którzy są zdeterminowani, żeby bronić tego kiosku. To są ludzie starsi, schorowani. Oni nie mają nawet, gdzie pójść po te podstawowe zakupy, które ja im oferuję - mówi Ryszard Marczak.

ZDM nie widzi problemu

Decyzji ZDM broni jego rzecznik, Jakub Dybalski. Jak twierdzi - Trudno mówić o zaskoczeniu właścicieli kiosku.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce

- Miasto przygotowywało tę inwestycję od kilku lat. Wodociągi i Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły przetarg na początku ubiegłego roku, a w maju ubiegłego roku podpisały umowę z wykonawcą. Ten, zgodnie z jej zapisami, ma od tego momentu 34 miesiące na zaprojektowanie zmian i samą budowę - tłumaczy Jakub Dybalski.

Właściciel kiosku złożył odwołanie do ZDM. Na odpowiedź musi jednak jeszcze poczekać.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: ZDM chce likwidacji kiosku przy Gagarina. Właściciel i mieszkańcy protestują