rower las zieleń wiosna

i

Autor: Pexels - Pixabay Chcesz poczuć wiosnę między szprychami? Iławscy rowerzyści zapraszają!

Zakup roweru obecnie graniczy z cudem. Jeśli już kupisz - srogo zapłacisz!

2021-03-26 9:55

Zakup roweru obecnie graniczy z cudem. Jeśli już kupisz - srogo zapłacisz! W sklepach pustki, w internecie pustki, na szrotach pustki - tak można obecnie podsumować sytuację dotyczącą zakupu rowerów. Tych znacząco brakuje. Na niektóre modele trzeba czekać do… wakacji. A jeśli już jakiś znajdziemy, trzeba się liczyć z tym iż zapłacimy za niego wiele, wiele więcej niż przed latami. Co wydarzyło się na rynku rowerowym? Skąd taka sytuacja?

Zakup roweru obecnie graniczy z cudem. Jeśli już kupisz - srogo zapłacisz! W czasach pandemii rowery przeżywają prawdziwy boom. Z uwagi na wiele zamkniętych siłowni, sal, kortów wszyscy rzucili się na rowery. Do sklepów dostawy nie trafiają zgodnie z harmonogramem, a jeśli już rowery dotrą, wyprzedają się w kilka dni. Dostanie niektórego modelu to obecnie nawet kwestia kilku miesięcy. W górę poszły też ceny! I to bardzo znacznie!

OGROMNE ZAINTERESOWANIE ROWERAMI - DLACZEGO?

W Polsce trwa obecnie moda na rowery, jakiej nie było od bardzo dawno. Jego skalę obrazuje statystyka Głównego Urzędu Statystycznego – produkcja rowerów w Polsce w maju 2020 r., w porównaniu do maja 2019 r. wzrosła o 33,4 proc. A w tym roku statystyki mogą wzrosnąć jeszcze bardziej. Co jeszcze ciekawsze - w maju 2020 r. wyprodukowano o 171,3 proc. więcej rowerów niż w kwietniu 2020 r. Dlaczego? Czy wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa? Z pewnością coś jest na rzeczy, ponieważ w skali globalnego zagrożenia, coraz więcej osób przesiadło się na bezpieczny rower, na którym od nikogo się nie zarazimy. Poza tym, wiele osób które chciały nadal utrzymać zdrowy styl życia – wielkiego wyboru nie miały. Zamknięte siłownie spowodowały, iż trzeba było wybrać inną alternatywę. Do tego trzeba dodać, iż infrastruktura – czyli ścieżki rowerowe – jest w coraz lepszym stanie a dróg tylko dla rowerzystów przybywa. 

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?

JAZDA NA ROWERZE OBECNIE JEST BEZPIECZNA

Sieci handlowe obserwują znaczący wzrost zainteresowania rowerami w stosunku do poprzednich lat. Rower w końcu postrzegany jest jako bezpieczny sport. Zazwyczaj jeździmy sami, lub w grupie znajomych osób. Problemem jest już nie tylko zakup samego roweru, ale także zakup części. Jak przyznaje jedna z osób, na grupie na FB „Polskie Forum Mechaników Rowerowych” serwisanci z całej Polski dzielą się informacjami, jak sobie radzą z tą sytuacją. Każdy ma ten sam problem, że brakuje podstawowych części – kaset, łańcuchów czy ogumienia. 

Praca psów policyjnych

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Wielu internautów także zwraca uwagę na to, iż rower w sieci ciężko kupić, a nawet jeśli się uda, są one droższe o nawet 80% w stosunku do tego co było  2-3 lata temu. Nie jest tak, że rowerów w sklepie w ogóle nie ma, ale ich wybór jest znacznie ograniczony. Jest ogromny problem z rowerami. Oczywiście są dostawy, ale skromne. Często wygląda to tak, że przyjeżdża 20 sztuk, z czego 15 sprzedaje się w dwa dni. Należy mieć świadomość, że ta sytuacja nie dotyczy samej Polski, ale całej Europy  - i wszędzie jest ten sam problem. Ludzie zaczęli kupować masowo rowery, wielu producentów nie nadążało z produkcją. Wprowadzone restrykcje w zakładach produkcyjnych, a czasami i chora załoga, sprawiły iż wiele firm miało problemy z produkcją, a sprzedaż rowerów szybowała i nadal szybuje w górę. Głównie stąd obecnie zdobycie nowego czy używanego roweru w rozsądnej cenie graniczy niemal z cudem.

Źródło: Zakup roweru obecnie graniczy z cudem. Jeśli już kupisz - srogo zapłacisz!