Wojna na Ukrainie. Mężczyzna żegna się ze swoją córką i żoną. Nagranie wzrusza do łez! [WIDEO]

i

Autor: screen/ https://twitter.com/petergyang Wojna na Ukrainie. Mężczyzna żegna się ze swoją córką i żoną. Nagranie wzrusza do łez! [WIDEO]

Wojna na Ukrainie. Mężczyzna żegna się ze swoją córką i żoną. Nagranie wzrusza do łez! [WIDEO]

2022-02-25 12:15

Konflikt, a właściwie już wojna na Ukrainie jest dzisiaj największym problem dla krajów europejskich, jak i zachodnich. Rosja zajmuje coraz więcej miast i bombarduje budynki mieszkalne. Zajęta jest elektrownia w Czarnobylu, trwa oblężenie Kijowa. Ludzie uciekają z Ukrainy. Do internetu trafiają wzruszające nagrania, na których mężczyźni żegnają swoje rodziny.

Ludzie uciekają z Ukrainy. Eskalacja działań Putina przybiera na sile, sytuacja jest bardzo dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę. Niezmiennym jest to, że mężczyźni w wieku poborowym z Ukrainy wyjechać nie mogą. Ogłosił to w czwartkowy wieczór szef lwowskiego urzędu celnego Daniił Mieńszykow. Ukraińcy w wieku od 18 do 60 lat nie mogą opuścić terytorium kraju. Muszą być gotowi do podjęcia walki. POpuścić objętą wojną Ukrainę mogą natomiast kobiety i dzieci, co robią. Do internetu trafia wiele nagrań pożegnań. Na jednym z nich widzimy mężczyznę, który odprowadził rodzinę do autobusu. Mężczyzna na pożegnanie przytula dziewczynkę, oboje płaczą. Żegna się też z żoną.

W samym Kijowie żołnierzom obrony terytorialnej rozdano już ponad 18 tys. sztuk broni automatycznej, a kolejne jej sztuki są cały czas wydawane.

Armia ukraińska wciąż broni niepodległości swojego kraju. Pamiętajmy też, że wojna to też ofiary cywilne. Mnóstwo osób opuszcza teraz Ukrainę. Każda z nich wsiada do pociągu z jedną bądź dwiema torbami i kieruje się do Przemyśla.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapewnił w jednym ze swoich przemówień, że Ukrainy będzie bronił do końca. Po rosyjsku podziękował również Rosjanom, którzy wzięli udział w antywojennych protestach.

– Chcę powiedzieć wszystkim protestującym obywatelom Rosji: widzimy was. To znaczy, że nas słyszeliście, zaczynacie nam wierzyć. Walczcie za nas, walczcie przeciwko wojnie – podkreślił. - Rosja prędzej czy później będzie musiała z nami porozmawiać. Porozmawiać o tym, jak zakończyć działania wojenne i powstrzymać tę inwazję. Im szybciej ta rozmowa się rozpocznie, tym mniejsza będzie przegrana Rosji.

Wczoraj tylko w samej Moskwie aresztowano ok. 600 osób za udział w nielegalnych wiecach przeciwko inwazji na Ukrainę.

Ojciec żegna córkę. Rysuje jej serduszko na zaparowanej szybie

Kolejne wzruszające nagranie pokazuje mężczyznę i nastoletnią córkę. Siedzi w autobusie, który odjeżdża. Ojciec rysuje jej serduszko na szybie. Podają sobie rękę na szybie.

Źródło: Wojna na Ukrainie. Mężczyzna żegna się ze swoją córką i żoną. Nagranie wzrusza do łez! [WIDEO]