Wodociągi kieleckie: tłumaczenie rzecznika podbija sieć

i

Autor: screen: https://streamable.com/8vnouo?fbclid=IwAR3Anp8BTRxvibIzwe52eyKVwRKHLX67Jqs-wclRy9ayTdkQ5SPZcx8fD6o

Wodociągi kieleckie: tłumaczenie rzecznika podbija sieć

2021-01-29 9:06

Czasami sytuacja wymaga tego, aby wypowiedział się rzecznik prasowy, a tym bardziej jeśli chodzi o wodociągi w Kielcach. Niestety, mieszkańcy często mają z tym problem i na ten temat poproszono o wypowiedź rzecznika prasowego, który wszedł na wyższy poziom tłumaczeń.

Mieszkańcy Kielc mają spore problemy, związane z regularnymi awariami wodociągów. Co prawda, każda usterka jest szybko naprawiana, jednak problem się powtarza i w tej sprawie poproszono o komentarz rzecznika Wodociągów Kieleckich - Ziemowita Nowaka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że odpowiedź rzecznika weszła na wyższy poziom trollingu.

Złodziej szczepionek złapany! Wszystko wyśpiewał. Wiemy, co ze skradzionym towarem

Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie. Ta wypowiedź stała się hitem

Na pytanie, co było przyczyną awarii, Ziemowit Nowak odpowiedział:

Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że rzecznik prasowy na każde kolejne pytanie odpowiadał tak samo. O co chodziło? Jak twierdzi Ziemowit Nowak, jest to materiał zmanipulowany, a jego wypowiedź to protest przeciwko TVP Kielce, które w zeszłym tygodniu na temat czterech awarii wodociągów w mieście wypowiedziały się w nieprawdziwym tonie.

Jak przekazał Nowak:

Ponieważ publiczna TVP3 Kielce dalej manipuluje, a w wyniku tej nagonki już pojawiły się pod moim adresem groźby śmierci, zmuszony jestem ujawnić, jak powstał inny zmanipulowany materiał na ten sam temat. Ukazał się na antenie TVP3 Kielce 21.01.2021 o godz. 18.30.

Widzowie usłyszeli m.in. kłamstwo TVP3 Kielce, że „w poprzednich latach, mimo niskich temperatur, wodociągi tak często nie ulegały awarii”. Tymczasem ja udzieliłem wcześniej tej telewizji wywiadu, w którym wyraźnie powiedziałem, że z roku na rok liczba awarii maleje. A z materiału TVP3 Kielce dowiedziałem się, że czarne jest białe, a białe jest czarne

Efektem była wypowiedź w kolejnym materiale, która stała się prawdziwym hitem i teraz żyje już własnym życiem. Jak widać, jeżeli trollować, to na poziomie mistrzowskim. Zobaczcie sami: