Kurt Cobain był tyranem! Niepublikowane wspomnienia o Nirvanie

i

Autor: Bulls

Włosy Kurta Cobaina na licytacji. Ich cena zwala z nóg!

2021-05-10 11:09

Przyzwyczailiśmy się, że w dobie komercjalizacji większości aspektów naszej codzienności, często jesteśmy świadkami zaskakujących aukcji internetowych i licytacji, w których udział biorą przedstawiciele elity. Tym razem ci drudzy znów będą mieli pole do popisu, a co za tym idzie szanse na wylicytowanie włosów Kurta Cobaina - ikony i legendy muzyki grunge’owej. Sama aukcja robi już wrażenie, ale jeszcze bardziej dech w piersiach zapiera cena, którą zwycięzca będzie musiał zpłacić za włosy swojego idola.

W ramach jeden z aukcji poświęconej legendarnym zespołom takim jak Nirvana, Led Zeppelin i The Beatles, na sprzedaż wystawiono ciekawy, ale poniekąd bardzo makabryczny przedmiot. Licytacja od daty jej ogłoszenia wywołała lawinę komentarzy w sieci, ale też sporo emocji wśród kolekcjonerów.

Licytacja włosów Kurta Cobaina

Licytacja włosów Kurta Cobaina ma zakończyć się dokładnie 15 maja 2021 roku. Wówczas poznamy nabywce 6 pukli włosów Kurta Cobaina, które pochodzą z 189 roku. jak to możliwe, że tym udało się przetrwać pomimo upływu lat? Wszelkie wątpliwości rozwiewa opis aukcji, który szczegółowo opowiada historię i pochodzenie licytowanych pukli. Włosy miała ściąć z głowy Kurta Cobaina fryzjerka Tessa Osbourne, która była jednocześnie przyjaciółką muzyka.

Eska Rock szybkie pytania ADAM MORTAS

Oboje poznali się jeszcze przed wydaniem przełomowego w karierze Kurta albumu 'Nevermind' - wzajemnie darzyli się sporą sympatią, tak przynajmniej wynika z relacji pozostałych i jeszcze żyjących przyjaciół gwiazdora. Kilka lat po śmierci muzyka fryzjerka postanowiła, że przekaże ścięte włosy artystce z Seattle,  Nicoli DePolo - to właśnie ona odpowiada za wykonanie szczegółowych fotografii aktualnie licytowanego przedmiotu, ale też za wydanie certyfikatu autentyczności dla przyszłego nabywcy włosów Kurta Cobaina.

Kontrowersyjna aukcja i oszałamiająca cena

Kontrowersyjna aukcja i oszałamiająca cena jaką nabywca będzie musiał zapłacić za zaledwie 6 pukli włosów kurta Cobaina robią spore wrażenie. W sieci zawrzało, a fani podzielili się po równo na dw obozy - aprobujące tę inicjatywę, jak i tych, którzy są zdecydowanie przeciwni pomysłowi licytacji włosów. Cała sprawę tez oficjalnie komentuje sama inicjatorka - Tessa poznała Kurta w Anglii, gdzie spędzali ze sobą czas podczas trasy "Bleach". Nirvana była całkiem popularna w tym kraju i Osbourne chyba czuła, że Kurt stanie się ikoną muzyki. To ona go ostrzygła i pokazała mi nawet zdjęcia, że wycięła mu z dobre 7 cali włosów (mowa o prawie 18 centymetrach włosów - przyp. red). Reszta jest historią - tak o aukcji opowiada Nicola DePolo. Cena wywoławcza za włosy Kurta Cobaina wyniosła 2,5 tysiąca złotych i dotyczy dokładnie 6 pukli włosów o długości około 6,5 centymetra.

Sonda
Aukcja z włosami Kurta Cobaina to dobry pomysł?