Akcja ratowania Koni w Winnikach

i

Autor: https://www.facebook.com/ospcieksyn/ pixabay.com Pod zwierzętami załamał się lód

Winniki: STRAŻACY WYCIĄGALI KONIE ZE STAWU - pod zwierzętami załamał się lód!

2021-12-28 13:30

W miejscowości Winniki strażacy wyciągali z wody dwa konie, które wpadły do stawu po tym, gdy pod ich ciężarem pękł lód. Jedno zwierzę udało się ocalić. Drugie niestety utonęło. Więcej na temat przeczytacie w naszym artykule.

Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Mazowieckim poinformowała na swoim Facebooku, że w poniedziałek, 27. grudnia w miejscowości Winniki w powiecie nowodworskim miała miejsce akcja wydobycia na brzeg dwóch koni. Zwierzęta weszły na zamarznięte jezioro, a pod ich ciężarem lód się załamał. Niestety, jak informują strażacy, roczny źrebak utopił się nim jednostki z Nasielska i Cieksyna przybyły na miejsce. Stawką było więc życie i zdrowie drugiego konia. Akcja nie należała jednak do łatwych. By wydostać ważące kilkaset kilogramów zwierzę na brzeg, trzeba było użyć specjalnego sprzętu. Więcej na ten temat w dalszej części artykułu.

To ojciec na medal. Odbudował swym dzieciom dom na Nowy Rok.

Strażacy użyli pasa transportowego

Zwierzę było daleko od brzegu i nie mogło samo wydostać się z wody. Strażacy musieli najpierw wyciąć przerębel, a następnie uchwycić konia za pomocą pasa transportowego. Dopiero wówczas udało się wyciągnąć wychłodzone zwierzę ze stawu. Zdjęcia z akcji znajdziecie w poniższym poście.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Winniki: STRAŻACY WYCIĄGALI KONIE ZE STAWU - pod zwierzętami załamał się lód!