Wigilijne spotkanie dla osób w potrzebie w Teatrze Kamienica - Być razem, oto czym tak naprawdę są Święta

i

Autor: Materiały prasowe Wigilijne spotkanie dla osób w potrzebie w Teatrze Kamienica - "Być razem, oto czym tak naprawdę są Święta"

Wigilijne spotkanie dla osób w potrzebie w Teatrze Kamienica - "Być razem, oto czym tak naprawdę są Święta"

2023-12-20 13:34

Więcej niż teatr – to motto Kamienicy, które oddaje charakter tego miejsca. Teatr przy Alei Solidarności w Warszawie po raz kolejny ugościł w swoich progach osoby w kryzysie bezdomności, ubogich i potrzebujących. Spotkanie wigilijne odbyło się 19 grudnia o godz. 16:30. Do wspólnego kolędowania i biesiadowania zaprosili Justyna Sieńczyłło, Olga Sarzyńska i Robert Rozmus. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 bezdomnych.

Jestem zaszczycona, że możemy być tu dzisiaj razem, widzę wśród was wiele znajomych twarzy i niezwykle cieszy mnie, że jesteście. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, magiczny czas, w którym powinniśmy się wspierać. Dlatego czuję wdzięczność, że po raz kolejny mogliśmy zorganizować to wydarzenie i dać wam chociaż namiastkę domu i świątecznej atmosfery. Raz jeszcze dziękuję wam za obecność, doceniajmy tę chwilę, że możemy być razem. Tego by chciał Emilian – powitała przybyłych Justyna Sieńczyłło Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Kamienica.

Wzruszające pożegnanie Marszałka z M jak miłość. Najpiękniejsze sceny z Emilianem Kamińskim

Uczestnicy tegorocznego spotkania wigilijnego mieli okazję do podzielenia się opłatkiem, wspólnego kolędowania i skosztowania świątecznych potraw. Na zakończenie każdy z przybyłych otrzymał zestaw prezentowy oraz książkę. Zorganizowanie tego wydarzenia nie byłoby możliwe, gdyby nie firmy, instytucje oraz osoby dobrej woli. Dziękujemy za wsparcie: Fundacji PKO i firmie Profbud oraz prezesowi Pawłowi Malinowskiemu, Warszawskiej Straży Miejskiej, Fundacji Salvatti oraz wydawnictwom: Jedność, Agora, Filia, Otwarte, Wielka Litera i Państwowemu Instytutowi Wydawniczemu za przekazanie książek