pociąg pkp

i

Autor: Pixabay.com

Wielka AWARIA KOLEI! Problemy są w całym kraju.

2022-03-17 7:58

W czwartek (17 marca) doszło do wielkiej awarii kolei - informuje PKP PLK. W całej Polsce pociągi mają ogromne opóźnienia. Wiele z nich odwołano. Co jest przyczyną tak dużej awarii?

W czwartek nad ranem pojawiły się problemy i duże opóźnienia oraz zmiany w kursowaniu pociągów. Dokładnie około godziny 4 na sieci kolejowej wystąpiły usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego - taki komunikat dziś rano wydało PKP PLK

Mogą być odwołane pociągi, wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa lub jazda pociągów zmieniona trasą

– przekazał Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A..

Działa specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, aby na bieżąco organizować ruch pociągów. Na stacjach i przystankach podawane są komunikaty o bieżącej sytuacji

- czytamy w oficjalnym komunikacie.

Sytuacja do godz. 7.30 się nie poprawiła, nad usunięciem problemu pracują ekipy kolejarzy. Na stacji PKP w Katowicach pociągi mają już po 80-100 minut opóźnienia. Na wielu odcinkach wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Na godzinę 8:30 planowana jest konferencja prasowa. 

Lokalne centrum sterowania (LCS) to miejsce, z którego pracownicy prowadzą ruch pociągów za pomocą systemów komputerowych na stacjach i linii o długości od kilku do kilkudziesięciu kilometrów.

Pasażerowie, którzy zakupili bilet w kasie, otrzymają zwrot kosztów za bilet bez potrącenia odstępnego. Zwrot odstępnego za bilety zakupione w systemie e-IC jest możliwy w drodze reklamacji.

Sonda
Nie boisz się podróżować pociągiem?
Ukradli telefon i grozili pobiciem. Rozpoznajesz ich?

Cyberatak to nie jedyne zagrożenie w sieci! Jak rozpoznać fake newsy? Posłuchaj podcastu i sprawdź, co mówią eksperci!

Listen to "Drogowskazy" on Spreaker. Źródło: Wielka AWARIA NA KOLEI! Problemy są w całym kraju. Co jest jej przyczyną?