Wiceprezydent Olszewski do dymisji? Chodzi o wysokie opłaty śmieciowe

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Wiceprezydent Olszewski do dymisji? Chodzi o wysokie opłaty śmieciowe

Wiceprezydent Olszewski do dymisji? Chodzi o wysokie opłaty śmieciowe

2021-04-02 16:50

Wiceprezydent Michał Olszewski powinien podać się do dymisji - tak twierdzą stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o zbyt wysokie opłaty śmieciowe, które obowiązują w Warszawie od 1 kwietnia. To właśnie wiceprezydent Olszewski jest odpowiedzialny za kwestie gospodarowania opłatami.

Wiceprezydent Michał Olszewski do dymisji. Tego oczekują stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości od prezydenta Warszawy. Zastępca Rafał Trzaskowskiego jest odpowiedzialny za sprawy gospodarowania odpadami.

- Oczekujemy od prezydenta Rafała Trzaskowskiego dymisji wiceprezydenta Michała Olszewskiego. To on jest odpowiedzialny za fatalny stan gospodarki odpadami w mieście, a ostatecznie za drastyczne podwyżki za wywóz śmieci – mówi radny Warszawy i rzecznik stołecznego PiS Michał Szpądrowski.

Czytaj także: Opłata za śmieci Warszawa 2021: Czy zmieni się stawka za wywóz śmieci od kwietnia?

Olszewski nadzoruje sprawy gospodarki odpadami w Warszawie już od 8 lat. Zajmował się tymi sprawami za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz. W ocenie radnego sytuacja w dziedzinie gospodarki odpadami w stolicy jest wynikiem wieloletnich zaniedbań. Przypomniał, że Hanna Gronkiewicz-Waltz w 2010 r. zrezygnowała z możliwości skorzystania przez miasto z dotacji unijnych na budowę spalarni. Podkreślił, że wówczas można było zbudować instalacje do termicznego przetwarzania odpadów za o wiele mniejsze pieniądze niż obecnie.

Czytaj także: Uchwała o opłatach za śmieci ZASKARŻONA. Nowe zasady "niesprawiedliwe i krzywdzące"

Od kwietnia tego roku w Warszawie obowiązują nowe zasady naliczania opłat za gospodarowanie odpadami. Rada m.st. Warszawy zadecydowała o wprowadzeniu metody naliczania opłaty od ilości zużytej wody. Mieszkańcy nieruchomości jednorodzinnych i wielolokalowych domów zapłacą za śmieci licząc 12,73 zł za 1 m sześc.

Natomiast, jeśli w nieruchomości nie ma wodomierza albo nie jest ona podłączona do sieci wodociągowej, opłata będzie naliczana według wzoru: liczba mieszkańców razy 4 m sześc. wody razy 12,73 zł. Co w przypadku domu zamieszkałego przez pięcioosobową rodzinę da ok. 250 zł.

Czytaj także: Warszawa: resort zdrowia złamał prawo przejmując Szpital Południowy. MZ: działamy zgodnie z prawem

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Najłatwiejsze pytania, jakie można zadać. Jest tak prosto, że nie wybaczysz sobie wyniku gorszego, niż 90%!

Pytanie 1 z 11
Botanicznie pomidor jest:
Raport z anteny 02.04, godz.10
Źródło: Wiceprezydent Olszewski do dymisji? Chodzi o wysokie opłaty śmieciowe