Wesela odwołane w dwóch województwach? Minister stawia sprawę jasno!

i

Autor: Canva/StockSnap

Wesela odwołane w dwóch województwach? Minister stawia sprawę jasno!

2021-09-03 8:56

Przez stan wyjątkowy wprowadzony w dwóch województwach: lubelskim i podlaskim rodzi się pytanie co z weselami i innymi imprezami okolicznościowymi? Dodatkowo, szef MSWiA zapowiedział, że osoby spoza „zamkniętych” miast i miejscowości nie wjadą do nich bez konkretnego powodu. To oznacza odwołanie wesel? Czy będzie można zaprosić osoby „z zewnątrz”?

Andrzej Duda podpisał wczoraj rozporządzenie odnośnie wprowadzenia stanu wyjątkowego na obszarze przygranicznym z Białorusią. Wprowadzony stan wyjątkowy na terenie części województw podlaskiego i lubelskiego niesie za sobą szereg ograniczeń dla wszystkich mieszkańców i przyjezdnych. Szef MSWiA Mariusz Kamiński zapowiedział, że na teren objęty dodatkowymi zakazami wjadą tylko osoby, które są mieszkańcami i zawodowo związani z danym miastem, czy miejscowością. Co w takim razie z weselami i innymi imprezami okolicznościowymi, które mieszkańcy 183 miast z pewnością planowali na wrzesień? Minister Mariusz Kamiński wyjaśnił już kilka ważnych kwestii związanych z organizowaniem wesel i różnych imprez. Będzie można organizować wesela? Czy zaproszeni goście „z zewnątrz” będą mogli przyjechać na naszą imprezę?

CZYTAJ TAKŻE: Stan wyjątkowy na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Zakaz wjazdu! Do tych miast nie wjedziesz [LISTA]

Wesela odwołane w dwóch województwach? Minister stawia sprawę jasno!

Minister Mariusz Kamiński odniósł się do kwestii organizowania wesela na terenie objętym stanem wyjątkowym. Co w takim razie z zaplanowanymi imprezami? Okazuje się, że nie będzie trzeba ich odwoływać, ale wesele będzie trzeba zgłosić!

Tak, można zaprosić gości z zewnątrz. Zresztą zostawiliśmy pewną dozę uznaniowości, jeżeli chodzi o te wizyty miejscowemu komendantowi Straży Granicznej. Mieszkaniec, który ma tego typu sytuację, może zgłosić się do miejscowego komendanta Straży Granicznej, który tę sytuację rozpatrzy – stwierdził Mariusz Kamiński na antenie Polsat News.

Jak dodał: nastawienie będzie absolutnie pozytywne. To są ludzie, którzy się znają, to są małe, lokalne społeczności. Tam nie ma anonimowości. Zakładamy dobrą wolę mieszkańców, nie chcemy im utrudniać życia – mówił minister.

Orzeł najadł się śmieci i nie mógł latać
Źródło: Wesela odwołane w dwóch województwach? Minister stawia sprawę jasno!