zdjęcia

Warszawa Zachodnia. Wielka przebudowa dworca dobiega końca. Postępy prac, aktualne zdjęcia

2024-05-28 14:30

Remont, a właściwie wielka przebudowa dworca Warszawa Zachodnia ma ponad roczne opóźnienie. Wykonawca deklaruje, że całość będzie gotowa na koniec 2024 roku. Wcześniej, bo w wakacje, mają zostać oddane części pasażerskie, w tym perony i windy. Już dziś dworzec robi ogromne wrażenie, inwestycje jest warta ok. 2,5 mld złotych. Zobaczcie aktualne zdjęcia z Dworca Zachodniego.

Warszawa Zachodnia. Kiedy koniec prac? Jest data

- Zamierzamy jako generalny wykonawca pod koniec wakacji zrealizować wszystkie prace związane z częściami pasażerskimi, z obsługą pasażerów na peronach, z nowym wejściem na kładkę od strony Al. Jerozolimskich, z windami, z dostępem do peronu 9. Natomiast cały kontrakt będzie zakończony do końca tego roku- mówił w marcu w rozmowie z Radiem Eska Michał Wrzosek z firmy Budimex. - Prace są realizowane na peronach 1, 2 i 3, trwa montaż konstrukcji stalowej stacji, czyli całego zadaszenia, trwają prace podziemne, służące stworzeniu konstrukcji tunelu na poziomie -1 i -2, trwają też prace wykończeniowe przy części dworcowej - będzie tu nowy obiekt dworcowy od strony Woli. Zaawansowanie całego kontraktu w tej chwili przekracza ponad 80 proc., więc widzimy już naprawdę zbliżający się finisz bądź kilka finiszów - tłumaczył wówczas.

Już dziś, pomimo wielu utrudnień, rusztowań i ciężkiego sprzętu, dworzec robi ogromne wrażenie, uwagę przykuwa szczególnie dach, długie i szerokie perony czy systemy informacji pasażerskiej. Zobaczcie aktualne (koniec maja 2024) zdjęcia i wideo z Warszawy Zachodniej:

Warszawa Zachodnia, trwają ostatnie prace
Źródło: Warszawa Zachodnia. Wielka przebudowa dworca dobiega końca. Postępy prac, aktualne zdjęcia