Roboty drogowe

i

Autor: pixabay.com Roboty drogowe

WARSZAWA: utrudnienia na drogach w weekend 4-6.06 - prace drogowe w związku z budową POW

2021-06-04 8:22

Od piątku przez cały długi weekend czerwcowy zamknięte będzie skrzyżowanie ul. Płaskowickiej z ul. Rosoła - poinformowała PAP rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska. Dodała, że zamknięcie już dwa razy było przekładane i jest związane z budową ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy.

Utrudnienia drogowe w Warszawie - rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w rozmowie z PAP przekazała, że w piątek rano wykonawca ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy zamknie skrzyżowanie ul. Płaskowickiej z ul. Rosoła. - W długi weekend czerwcowy wykonawca ułoży warstwę ścieralną na wschodniej jezdni ul. Rosoła - powiedziała rzeczniczka. Tarnowska wskazała, że zakończenie prac zaplanowane jest w niedzielę, 6 czerwca. - Po zakończeniu prac ruch będzie się odbywał tak jak przed zamknięciem, czyli zachodnią nitką w obu kierunkach [...] Ponadto, wykonawca zaplanował dokończenie robót na skrzyżowaniu al. Komisji Edukacji Narodowej z ul. Płaskowickiej w czerwcu. O szczegółach poinformujemy w terminie późniejszym - dodała.

Porwałem córkę żeby ją leczyć

Zmiany rozkładów jazdy w weekend

W związku z pracami zmieni się rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 166, 179 i N37. Linia 166 pojedzie Ciszewskiego, Rosoła, Gandhi, al. Komisji Edukacji Narodowej, Belgradzką, Rosoła i Wąwozową. Na ulicy Belgradzkiej autobusy będą jeździły w przeciwnych niż dotychczas kierunkach: z przystanków w stronę ul. J. Rosoła będzie można dojechać na Kabaty, a z tych do al. Komisji Edukacji Narodowej – w kierunku pętli Pl. Hallera. Autobusy linii 179 pojadą Gandhi, Cynamonową, Płaskowickiej, Lanciego, Belgradzką i Stryjeńskich, a linia nocna N37: Ciszewskiego, Rosoła, Gandhi, Cynamonową, Płaskowickiej, Lanciego, Belgradzką i Rosoła. Autobusy nie podjadą na przystanki: Teligi 03, Mandarynki 01 i 02, Belgradzka 02, Grzegorzewskiej 01 i 02 oraz Płaskowickiej 02 i 51.

Pierwszy odcinek POW otwarto w grudniu

Od 22 grudnia kierowcy mają do dyspozycji ponad 15-kilometrowy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z nowym mostem na Wiśle. Na trasę można dostać się przez cztery węzły: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska. Łączny koszt budowy trzech odcinków S2, stanowiących fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, to ok. 4,6 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko.

Źródło: WARSZAWA: utrudnienia na drogach w weekend 4-6.06 - prace drogowe w związku z budową POW