Warszawa pomaga uchodźcom z Ukrainy! Mogą liczyć na miejsca noclegowe

i

Autor: Konrad Traczyk Warszawa pomaga uchodźcom z Ukrainy! Mogą liczyć na miejsca noclegowe

Warszawa pomaga uchodźcom z Ukrainy! Mogą liczyć na miejsca noclegowe

2022-03-04 18:43

Blisko 100 tysięcy uchodźców z Ukrainy przewinęło się już przez stolicę! Dlatego Warszawa organizuje dla nich kolejne formy pomocy. To już nie tylko wsparcie w postaci darów, ale też miejsca noclegowe. Władze stolicy zapewniają, że każdy może liczyć na pomoc. Niezależnie od tego, czy w Warszawie planuje zostać na stałe, czy traktuje ją jako przystanek.

Warszawa pomaga uchodźcom

Już blisko 100 tysięcy uchodźców z Ukrainy przewinęło się przez stolicę. Dlatego niezwykle ważne jest obecnie wsparcie w postaci darów, ale także miejsca noclegowe. - Warszawa zorganizowała do tej pory 22 obiekty, w których uchodźcy mogą się przespać - mówi prezydent Rafał Trzaskowski.

Sedno Sprawy - Anna Michalska

- Wolne nieruchomości miejskie, OSiR-y, hotele i biurowce, oczywiście przygotowujemy kolejne budynki. Problemem jest koordynacja i to, że poprosiliśmy wszystkich urzędników, którzy tylko mogą, żeby nam pomagali. Oni pracują po prostu ponad siły - mówi Rafał Trzaskowski.

Zajęcia dla dzieci uchodźców

W pomoc zaangażowały się także stołeczne szkoły i przedszkola, które organizują zajęcia dla dzieci przybyłych ze wschodu.

- Przygotowałyśmy miejsce, żeby te dzieci poczuły się komfortowo, żeby miały miejsce do nauki, do zabawy. Przyniosłyśmy bardzo dużo pomocy dydaktycznych, dostosowanych do tych dzieci. Różne instrumenty, pomoce papiernicze. Chcemy żeby dzieci wiedziały, że jesteśmy gotowe na integrację, zabawę i naukę razem z nimi - mówi nauczycielka z Przedszkola nr 16, Monika Zaczek.

QUIZ. Wraca Stulecie Winnych. Sprawdź ile pamiętasz z ostatniego sezonu!

Pytanie 1 z 10
Jakie tragiczne wydarzenie rozpoczęło 3 sezon "Stulecia Winnych"?
Stulecie Winnych 3 odc. 27. Ewa (Sonia Mietielica), Ania (Urszula Grabowska), Stanisław (Jan Wieczorkowski), Andzia (Barbara Wypych)

Chęć pomocy dla Ukraińców w stolicy można zgłaszać m.in. na stronie ochotnicy.waw.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawa pomaga uchodźcom z Ukrainy! Mogą liczyć na miejsca noclegowe