Burza z piorunami

i

Autor: pixabay.com Burza z piorunami

Warszawa pogoda - OSTRZEŻENIE IMGW dla stolicy 16.08

2021-08-16 12:18

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek, 16 sierpnia, alerty pogodowe dla kilku województw. Wśród nich jest mazowieckie. Groźne zjawiska pogodowe spodziewane są też w Warszawie. Czego mogą się spodziewać mieszkańcy i mieszkanki stolicy? Dowiecie się tego z artykułu.

Warszawa - pogoda na poniedziałek nie zapowiada się dobrze. Po kilkudniowym ochłodzeniu, znów nadciągają upały. Wcześniej mieszkańcy i mieszkanki Warszawy muszą się jednak przygotować na gwałtowne zjawiska pogodowe. Województwo mazowieckie znalazło się bowiem w obszarze, dla którego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe. Całe Mazowsze obowiązuje alert 1. stopnia. Warszawiacy i warszawianki mogą się spodziewać burz i obfitych opadów przez cały dzień i w nocy. W dalszej części artykułu dowiecie się, jakie zagrożeni pogodowe mogą wystąpić w Warszawie w poniedziałek, 16 sierpnia.

Pogoda 16.08 - Warszawa i Mazowsze z ostrzeżeniem 1. stopnia

Na mapie zagrożeń pogodowych IMGW zaznaczono obszary, na których obowiązują ostrzeżenia przed burzami i gradem 16 sierpnia. Niemal cała Polska znalazła się w strefie zagrożeń pogodowych. Warszawę i Mazowsze obejmują alerty 1. stopnia. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do około 90 km/h. Miejscami mogą wystąpić opady gradu. Prawdopodobieństwo tych zjawisk wynosi 80%.

Prognoza zagrożeń meteorologicznych dla Warszawy i Mazowsza

Synoptycy z IMGW ostrzegają, że taka pogoda może się utrzymać dłużej. W nocy z 16 na 17 sierpnia wystąpić mogą kolejne niebezpieczne zjawiska związane z silnymi opadami deszczu oraz burzami.

Źródło: IMGW

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Zaczęło się! Drogowy kataklizm na trasie Łazienkowskiej
Źródło: Warszawa pogoda - OSTRZEŻENIE IMGW dla stolicy 16.08