Zamek Ujazdowski

i

Autor: BARTOSZ MORĄG (Galeria 1) flickr.com Zamek Ujazdowski

Warszawa: pogoda na 20.01 - jaka aura w stolicy?

2022-01-20 9:37

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej znów wydał alerty dla całego Kraju. Jakiej pogody powinniśmy się więc spodziewać w Warszawie? W naszym artykule sprawdzicie przewidywania synoptyków dla stolicy.

Jaka pogoda w Warszawie 20 stycznia? Takie pytanie może sobie zadawać wiele mieszkańców i mieszkanek miasta. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całej Polski ostrzeżenia przed wiatrem i śliskimi nawierzchniami. Warszawa i całe województwo Mazowieckie znalazły się w strefie ostrzeżeń I stopnia. Przewidują one wystąpienie silnego wiatru południowo-zachodniego skręcającego na północno-zachodni, o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, lokalnie w porywach do około 80 km/h oraz zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Alerty mogą zostać utrzymane do wieczora. Jakie będą zaś warunki atmosferyczne w Warszawie? O tym w dalszej części artykułu.

Otworzyli kolejny nowy peron na Warszawie Zachodniej. Imponujący efekt prac

Prognoza pogody dla Warszawy na 20.01

Na ranek zapowiedziano przelotne opady deszczu lub śniegu. Temperatura w okolicach 2 stopni Celsjusza. Wiatr - 28 km/h, w porywach do 50 km/h.

Po południu zrobi się zimniej. Termometry wskażą -1 stopień Celsjusza. Z częściowo zachmurzonego nieba może spaść śnieg. Wiatr - 30 km/h, a w porywach do 56 km/h.

Wieczorem i nocą dalszy spadek temperatur do -3 stopni. Wciąż możliwe przelotne opady śniegu. Utrzyma się prędkość wiatru z południa.

accuweather.com

Interaktywna mapa pogodowa

Zmiany pogody w Warszawie na bieżąco możecie śledzić na poniższej mapce meteorologicznej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawa: pogoda na 20.01 - jaka aura w stolicy?