zdjęcia

W ramach protestu modlili się przed restauracją Madonna w Warszawie. "Opamiętajcie się! Piekło istnieje"

2024-01-29 11:24

Mimo że od otwarcia restauracji Madonna przy placu Konstytucji w centrum Warszawy minęło już kilka tygodni, to miejsce wciąż wywołuje wiele emocji, a także kolejne protesty. Wszystko za sprawą wnętrza, gdzie umieszczono wiele przerobionych wizerunków Matki Boskiej czy Jezusa. Kolejna manifestacja przed włoską restauracją miała miejsce w sobotę wieczorem, kilkadziesiąt osób, zarówno młodych i starszych, modliło się na różańcu, można było usłyszeć takie hasła jak: "Opamiętajcie się! Nawróćcie się! Piekło istnieje". Mamy zdjęcia z tego wydarzenia, a także ze środka Madonny.

Madonna to całkiem świeża restauracja, która działa od końca 2023 roku w Warszawie. Lokal zlokalizowany przy pl. Konstytucji 3 w ciągu zaledwie kilku tygodni stał się gorącym tematem w stolicy. Wszystko za sprawą niecodziennego wystroju, który dla wielu może być kontrowersyjny. Odwiedziliśmy niedawno to miejsce, zobaczcie zdjęcia.

Protest przed restauracją Madonna

"Maryja płacze krwawymi łzami. Zakładacie Maryi sznur na szyję!" – takie okrzyki słychać było w czasie kolejnego, sobotniego (27 stycznia) protestu przed restauracją Madonna, gdzie stała kolejka klientów oczekujących na wejście do środka. "Opamiętajcie się! Nawróćcie się! Piekło istnieje!" - apelowała na kolanach starsza kobieta.

W pewnym momencie doszło do przepychanek, na miejscu pojawiła się "Babcia Kasia" z czerwonymi rogami na głowie i wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej na tle tęczowej flagi (wideo poniżej). Na miejscu byli obecni policjanci.

Tak wyglądał protest:

Dantejskie sceny przed restauracją Madonna.Tłum odmawiał różaniec, kobieta leżała krzyżem
Źródło: W ramach protestu modlili się przed restauracją Madonna w Warszawie. "Opamiętajcie się! Piekło istnieje"