W krakowskiej szkole tłumaczą, dlaczego trzeba poczekać ze współżyciem do ślubu

i

Autor: canva/screen instagram: karolinakp W krakowskiej szkole tłumaczą, dlaczego trzeba poczekać ze współżyciem do ślubu

W krakowskiej szkole tłumaczą, dlaczego trzeba poczekać ze współżyciem do ślubu. Argumenty wbijają w fotel!

2021-10-06 13:23

W jednej z krakowskich szkół średnich rozdawano uczniom karteczki, które miały wyjaśnić, dlaczego warto wstrzymać się z rozpoczęciem współżycia. To, co zostało na nich zapisane, wzbudziło szereg emocji. W sieci wrze, posypało się też mnóstwo komentarzy. Co dokładnie znalazło się we wskazówkach?

W krakowskiej szkole tłumaczą, dlaczego trzeba poczekać ze współżyciem do ślubu

Dla wielu osób rozpoczęcie współżycia jest czymś bardzo ważnym. Na podjęcie tego kroku decydujemy się w różnym wieku. Za każdym razem powinna to być jednak świadoma i odpowiedzialna decyzja.

Okazuje się, że w tej kwestii edukują również w szkołach. Na lekcji religii w jednej z krakowskich szkół średnich uczniom rozdawano specjalne karteczki. Te zawierały argumenty, które mają zniechęcić do rozpoczęcia współżycia. Dlaczego należy czekać z seksem do ślubu?

Bramki ABC do automatycznej odprawy granicznej na lotnisku Kraków-Balice

Wśród podpunktów można znaleźć m.in. takie hasła jak: "Z grzechu nigdy nie wyniknie nic dobrego", "Zachowuję czystość, bo jestem wierzący", "Straciłbym szacunek do dziewczyny, gdyby była łatwa. Jest też chyba i odwrotnie", "Przede wszystkim chcę żyć dobrze, a nie przyjemnie".

Otrzymane listy uczniowie mieli wkleić do zeszytów, "pamiętać o tych zasadach i wcielać w życie".

Lista rozdawana uczniom z krakowskiej szkoły

i

Autor: Archiwum prywatne Lista rozdawana uczniom z krakowskiej szkoły

Listę zamieściła też na swoim profilu w mediach społecznościowych Karolina Korwin-Piotrowska. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy.

"Ale to chyba pomyłkowo trafiło do liceum? Nie miało czasem pójść do seminarium?", "Przerażające", "Aż tak śmieszne, że aż straszne" - piszą m.in. internauci w komentarzach.

A co Wy o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Rozdali w szkole kartki: dlaczego trzeba poczekać ze współżyciem do ślubu. Uczniowie mieli je wkleić do zeszytów