Stadion PGE Narodowy

i

Autor: Lukas Plewnia flickr.com Stadion PGE Narodowy

UTRUDNIENIA W RUCHU 9.10 - zamknięte ulice i zmiany w komunikacji podczas meczu Polska - San Marino

2021-10-07 15:27

Na sobotę, 9 października, zaplanowano mecz Polska - San Marino na stadionie PGE Narodowy. Spotkanie, oprócz sportowych emocji, oznacza także konieczność zamknięcia niektórych ulic i wprowadzenia zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. Sprawdźcie, gdzie szykują się utrudnienia 9.10.

Mecz Polska - San Marino zaplanowano na sobotę, 9 października. Z reprezentacją tego niewielkiego kraju graliśmy już kilka razy i każde z tych spotkań kończyło się wysokim zwycięstwem Biało-Czerwonych. Wszyscy liczą na to również tym razem. I chociaż liczbę strzelonych w meczu bramek możemy jedynie typować, to utrudnienia na ulicach w pobliżu Stadionu Narodowego są czymś pewnym. Mecz rozpoczyna się o godzinie 20:45, ale pierwsze utrudnienia dla kierowców wystąpią już od 18:30. Chodzi o ograniczony wjazd na drogi Saskiej Kępy. Czego jeszcze możemy się spodziewać? Tego dowiecie się z dalszej części artykułu.

Jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy? M jak mama

Bezpłatne przejazdy 9.10

Posiadacze biletów na mecz, zaproszeń oraz akredytacji wydanych przez UEFA są uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego oraz pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach 1 strefy biletowej ZTM oraz do bezpłatnego korzystania z parkingów Parkuj i Jedź, od 9 października od godz. 6.00, do 10 października do godz. 1.00. W dniu meczu nie będzie funkcjonował parking P+R Warszawa Stadion.

Po zakończeniu meczu, przez dwie godziny – od 22.30 do 00.30 – wzajemnie honorowane będą bilety ZTM i Kolei Mazowieckich. Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np.  9.10 godz. 18.25, a posiadacze biletów zakodowanych na Warszawskiej Karcie Miejskiej muszą je uprzednio aktywować.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Ulice wyłączone z ruchu na Saskiej Kępie 9.10

W godzinach 18.30 – 20.45 wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Księcia Józefa Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i gen. Bora-Komorowskiego. Dopuszczony będzie przejazd al. Stanów Zjednoczonych, ul. Afrykańską i gen. Bora-Komorowskiego. Ograniczenie nie dotyczy pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych.

Po meczu (ok. godz. 22.30), w przypadku gdy duża grupa kibiców będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Księcia Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. de Gaulle’a a rondem Waszyngtona.

Zmiany w komunikacji miejskiej 9.10

Od godziny 18.30, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do przystanku Dw. Wschodni. Ulicą Targową będzie zaś kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką, natomiast  linii E-1 trasą: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Tamka – most Świętokrzyski.

Po meczu, ok. godz. 22.30, w przypadku wyłączenia z ruchu mostu Księcia Józefa Poniatowskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Składy linii: 7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo.  Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim, natomiast linii 146 i 147 będą kursowały al. Zieleniecką.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z na trasie: pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Wiatraczna.

Po zakończeniu meczu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy linii 509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać w kierunku Nowodworów i Gocławia. Więcej będzie również tramwajów. Z pętli al. Zieleniecka składy linii 3 odjadą do Annopola, a linii 26 w kierunku pętli Piaski. Na zmienionej trasie Gocławek – Ratuszowa-Zoo pasażerów przewiozą tramwaje linii 9 i 24. Powrót z meczu ułatwi również metro, którego pociągi będą kursowały częściej – na linii M1 co pięć minut, a na linii M2 co trzy minuty.

Źródło: UTRUDNIENIA W RUCHU 9.10 - zamknięte ulice i zmiany w komunikacji podczas meczu Polska - San Marino