Historie dzielnicy w jednej książce! Sekrety Ursynowa są już dostępne

i

Autor: Konrad Traczyk Historie dzielnicy w jednej książce! "Sekrety Ursynowa" są już dostępne

Historie dzielnicy w jednej książce! "Sekrety Ursynowa" są już dostępne

2021-06-17 19:42

35 opowieści z XIX, XX, a nawet XXI wieku - to wszystko można znaleźć w książce "Sekrety Ursynowa". Ta miała niedawno swoją premierę. To idealna pozycja dla wszystkich miłośników dzielnicy i warszawiaków, którzy chcą lepiej poznać historię miasta. Autorem publikacji jest znany varsavianista, Mariusz Prządak.

"Sekrety Ursynowa" już dostępne

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników Ursynowa! Właśnie ukazała się książka o historii dzielnicy. Można w niej znaleźć zdjęcia, wspomnienia i wiele ciekawych informacji. Jak mówi autor "Sekretów Ursynowa", Mariusz Prządak - w publikacji przeczytamy 35 opowieści:

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

- Większość się dzieje w XX wieku, czasem zahaczam o XIX, a nawet XXI wiek. To nie jest encyklopedyczny opis historii tych miejsc. To jest często opowieść o pewnym wydarzeniu, o konkretnym dniu, o jakimś człowieku - mówi Mariusz Prządak.

Kim są ludzie EKIPY [FRIZ, WERSOW, TROMBA, MINI MAJK] | ESKA XD - Hotplota #25

"Sekrety Ursynowa" - zdjęcia

W książce oprócz tekstów, można znaleźć też mnóstwo zdjęć.

- Udało mi się dotrzeć do niezwykłych osób. Wiele osób udostępniło mi swoje prywatne archiwa. Wiele z tych zdjęć jest publikowanych po raz pierwszy. Często wiele lat leżały w szufladach. Dostałem na przykład niezwykłe zdjęcia od synów Włodzimierza Witaszewskiego, to był jeden z projektantów Ursynowa - dodaje Mariusz Prządak.

To pierwsza książka Mariusza Prządaka, ale autor nie wyklucza kolejnych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Historie dzielnicy w jednej książce! "Sekrety Ursynowa" są już dostępne