Ukryte funkcje kas samoobsługowych. Dzięki nim można zaoszczędzić pieniądze!

i

Autor: Archiwum

Ukryte funkcje kas samoobsługowych. Można zaoszczędzić pieniądze!

2021-12-02 10:09

Kasy samoobsługowe w sklepach mają dodatkowe funkcje, o których większość klientów nie wie. Stanowią całkiem spore ułatwienie więc wiedza o ich użytkowaniu może być na wagę złota. To też dlatego, że dzięki ukrytym funkcjom można nawet zaoszczędzić trochę pieniędzy. Gdzie ich szukać i do czego służą?

Kasy samoobsługowe w sieci sklepów Biedronka mają ukryte funkcje. Nie jedną, nie dwie, ani nie trzy, a aż cztery. Niewiele klientów zwraca na nie uwagę. Większość z nas patrzy raczej na ekran i paragon, aby wiedzieć ile przyjdzie nam zaraz zapłacić. Nawet nie wiemy, że przez naszą nieuwagę możemy stracić pieniądze. Dlatego producenci zadbali o dodatkowe przyciski w kasach, którymi sami możemy się obsłużyć nie czekając na pracownika sklepu. Dzięki dwóm funkcjom można nawet zaoszczędzić pieniądze! W jaki sposób?

CZYTAJ TAKŻE: Wigilia 2021 wolna od pracy: Czy tego dnia mamy wolne?

Ukryte funkcje kas samoobsługowych

W kasach samoobsługowych sieci sklepów Biedronka są cztery ukryte funkcje. Przyciski, które służą do ich aktywowania znajdują się nieco ponad miejscem, w którym kasujemy produkty. Do czego służą? Pierwszy przycisk od lewej strony służy do regulacji głośności komunikatów, które urządzenie przekazuje nam podczas zakupów. Drugi służy do wezwania pracownika sklepu, który pomoże nam z ewentualnym problemem. Dwa pozostałe, są najbardziej interesujące, bo dzięki nim możemy zaoszczędzić:

Trzeci przycisk służy do zeskanowania karty „Moja Biedronka” i aktywowania zniżek. Za pomocą ostatniego przycisku możemy wytarować wagę i dzięki temu być pewni, że ważąc produkty zapłacimy za ich faktyczną wagę.

Bogurodzica
Źródło: Ukryte funkcje kas samoobsługowych. Można zaoszczędzić pieniądze!