Policja Warszawa

i

Autor: policja.waw.pl Policja Warszawa

Ukradli w Toruniu, wpadli w Warszawie - złodzieje samochodów zatrzymani!

2021-06-16 8:48

Funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu marki kia z Torunia - powiedział PAP rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że śledczy odzyskali skradziony samochód, który wrócił do właściciela.

Złodzieje samochodów zatrzymani

Według informacji przekazanych przez nadkomisarz Sylwestra Marczaka, policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji od pewnego czasu prowadzili czynności operacyjne wobec mężczyzn, którzy byli podejrzani o kradzież samochodów na terenie całej Polski. "W wyniku działań udało się ustalić, że w nocy z 9 na 10 czerwca mężczyźni ukradli pojazd marki kia w Toruniu, a następnie przyjechali nim do Warszawy" - podkreślił rzecznik KSP.

Zasady bezpiecznej jazdy na hulajnodze

Jak dokonano zatrzymania?

Marczak wskazał, że 28-latek czekał w fordzie na jednym z niestrzeżonych parkingów na Bemowie, a po chwili podjechał do niego wspólnik, który kierował kią. "Po krótkiej obserwacji policjanci zdecydowali się podjąć interwencję wobec mężczyzn, którzy byli bardzo zaskoczeni widokiem operacyjnych" - zaznaczył. "W trakcie ustaleń okazało się, że właściciel kii nie zdążył się zorientować, że skradziono mu samochód" - wyjawił. Poinformował, że podczas przeszukania pojazdu śledczy znaleźli przedmioty służące do kradzieży, m.in. zagłuszarkę sygnału GPS. "Odzyskany samochód wrócił już do właściciela" - przekazał dodając, że wartość odzyskanego samochodu wynosi 70 tys. złotych. Po zatrzymaniu obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za zarzucany czyn może im grozić do 10 lat więzienia.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ukradli w Toruniu, wpadli w Warszawie - złodzieje samochodów zatrzymani!