Uciekał ponad 200 km/h. Zaparkował w rowie. Zobacz WIDEO

i

Autor: KPP Legionowo, zrzut ekranu Uciekał ponad 200 km/h. "Zaparkował" w rowie. Zobacz WIDEO

Uciekał ponad 200 km/h. "Zaparkował" w rowie. Zobacz WIDEO

2021-05-06 21:15

Pościg w Legionowie. Mężczyzna uciekał przed policją ponad 200 km/h. W końcu "zaparkował" w rowie. Okazało się, że zdecydowanie nie powinien wsiadać za kierownicę. Zobacz wideo!

Ponad 200 km/h

Nawet 5 lat więzienia - to grozi 27-latkowi, który zmusił policjantów z legionowskiej drogówki do podjęcia za nim pościgu. Do pościgu doszło na terenie gminy Jabłonna. Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Legionowie prowadzili kontrolę prędkości w Suchocinie. Chcieli zatrzymać kierowcę opla, który jechał zbyt szybko. Mężczyzna zlekceważył jednak sygnały funkcjonariuszy i zaczął uciekać.

Czytaj także: WYPADEK NA S8 - trzy rozbite auta i 4 osoby w szpitalu, a wszystko przez KACZKI

"Zaparkował" w rowie

Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym oplem. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie pojazdu i kontynuował ucieczkę w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego, mknąc z prędkością ponad 200 km/h. Pościg za piratem drogowym zakończył się po około 4 kilometrach, kiedy to w miejscowości Boża Wola kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

W pojeździe poza kierowcą znajdowało się trzech pasażerów. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu mężczyzn w policyjnym systemie okazało się, iż 27-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego nie powinien wsiadać za kierowcę. Na podstawie decyzji administracyjnej z września 2020 roku mężczyźnie cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca opla, przed sądem odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem bez uprawnień, ale również za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu do policyjnej kontroli.

Zobacz wideo:

Uciekał z prędkością ponad 200 km/h

QUIZ. Oscary i ich zdobywcy. Kto otrzymał statuetkę? Jaki film dostał Oscara?

Pytanie 1 z 16
Który z poniższych filmów otrzymał najwięcej - 11- Oscarów w historii
Źródło: Uciekał ponad 200 km/h. "Zaparkował" w rowie. Zobacz WIDEO