Piłka błotna

i

Autor: fot. facebook.com/tarchosfiry/ Piłka błotna

Turniej Piłki Błotnej "Bagno" w Tomczycach - DATA najbrudniejszych piłkarskich mistrzostw w Polsce

2021-07-21 13:55

Zapomnijcie o EURO i Ekstraklasie! Zwykłe mecze nie zapewnią wam tyle emocji, co piłka błotna! W Tomczycach nad Pilicą organizowany jest turniej swamp footballu, podczas którego drużyny z całej Polski zagrają o najbardziej ubłocone mistrzostwo kraju! W naszym artykule poznacie datę tego nietypowego wydarzenia sportowego.

Turniej Piłki Błotnej "Bagno" w Tomczycach to bez wątpienia najbrudniejsze piłkarskie mistrzostwa Polski! Swamp Football (lub też mud football) to wyjątkowa odmiana piłki nożnej, która powstała w Finlandii. Pierwsze mecze Suopotkupallo, jak brzmi fińska nazwa piłki błotnej, rozegrano już w 1998 roku. Od tamtego czasu sport zyskiwał uznanie kibiców. Najwięcej fanów piłki błotnej jest w Finlandii, Rosji, Holandii, Brazylii, Szwecji, Islandii, Wielkiej Brytanii i Turcji. Swamp footballowe rozgrywki organizowane są też regularnie w Polsce. Nad Wisłą działa nawet Polskie Zrzeszenie Piłki Błotnej (PZPB), które zajmuje się organizacją i koordynowaniem mistrzostw. Najbliższy turniej piłki błotnej to właśnie ten w Tomczycach w województwie mazowieckim. Koniecznie sprawdźcie, kiedy rozgrywany jest turniej "Bagno".

Pierwszy polski golfista na igrzyskach Adrian Meronk: W wiosce zamieszkam z Hurkaczem

Piłka Błotna w Tomczycach - data turnieju Bagno 2021

Piłka błotna potrafi wzbudzać równie wielkie emocje, co międzynarodowe turnieje konwencjonalnej piłki, lub krajowe rozgrywki ligowe. Kibice, którzy pojawią się w Tomczycach mogą być pewni dwóch rzeczy - tego, że rywalizacja będzie zażarta i tego, że będzie bardzo brudno. Boiska są już gotowe:

Turniej w Tomczycach odbędzie się już drugi raz. Pierwszą edycję zorganizowano w 2019. Był to pierwszy Puchar Polski w Piłce Błotnej na Mazowszu. Poniżej pamiątkowa fotka drużyn biorących udział w tamtym wydarzeniu.

Pandemia koronawirusa uniemożliwiła zorganizowanie turnieju w 2020, ale w tym roku zawodnicy i zawodniczki wracają do gry w błocie. Kiedy jest Turniej Piłki Błotnej "Bagno" 2021? Tegoroczne rozgrywki zaplanowano na 24-25 lipca. Mecze pierwszego dnia odbywają się w godzinach 9.00-19.00. Drugiego - 9.00-17.00. Oprócz starć drużyn, przewidziano też inne atrakcje. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Źródło: Turniej Piłki Błotnej "Bagno" w Tomczycach - DATA najbrudniejszych piłkarskich mistrzostw w Polsce