10 największych wsi w Wielkopolsce pod względem liczby ludności

i

Autor: Szymon Miś / Canva Wszystkie z nich leżą w powiecie poznańskim

Ranking

TOP10 największych wsi w Wielkopolsce. To naprawdę zaludnione miejscowości! [RANKING]

Wieś kojarzy nam się z małym terytorium, z niewielką liczbą ludności, gdzie się wszyscy znają. Nie jest tak w przypadku tych miejscowości! Są to wsie mające 5, 10, a nawet blisko 15 tysięcy mieszkańców. Te największe w Wielkopolsce, są także jednymi z największych w Polsce. I w dodatku wszystkie należą do jednego powiatu! Wiecie, jakie to wsie?

Największe wsie w Polsce

Wieś, kojarzy nam się z bardzo małym ośrodkiem mieszkalnym, w którym wszyscy się znają, a z jednego końca, na drugi przejdziemy w zaledwie kilka minut. Dzisiejsza wieś różni się bardzo. Warto zaznaczyć, że najmniejsze miasto w Polsce 44 razy mniej zaludnione od największej wsi. Największą wsią w Polsce jest Józefosław pod Warszawą.

Największe wsie w Wielkopolsce są naprawdę duże!

Warto zaznaczyć, że wszystkie z 10 największych wsi w Wielkopolsce leży w powiecie poznańskim. W dodatku na 20 największych wsi w Polsce, aż 7 leży w Wielkopolsce. Nie wliczając wsi powiatu poznańskiego, największą z nich byłaby wieś Strzałkowo w powiecie słupeckim, która ma według danych ze strony polskawliczbach.pl 5613 mieszkańców.

A jak wygląda TOP10 największych wielkopolskich wsi? Zobaczcie sami!

Źródło: TOP10 największych wsi w Wielkopolsce. To naprawdę zaludnione miejscowości! [RANKING]