To oni podpali mieszkanie podczas Marszu Niepodległości! Policja poszukuje mężczyzn [ZDJĘCIA]

i

Autor: Policja Warszawa http://srodmiescie.policja.waw.pl/rs/aktualnosci/98664,Znasz-tych-mezczyzn-Zadzwon-lub-zglos-sie-na-policje.html

To oni podpalili mieszkanie podczas Marszu Niepodległości! Poszukuje ich policja [ZDJĘCIA]

2020-11-12 10:49

Natychmiastowego zatrzymania i przesłuchania Roberta Bąkiewicza - w ramach interwencji poselskiej domaga się tego od stołecznej policji Michał Szczerba. Tymczasem wiemy już, kto stoi za podpaleniem mieszkania na warszawskim Powiślu. Policja poszukuje mężczyzn i publikuje ich fotografie. Możecie je zobaczyć w tym artykule!

Ponad 700 osób wylegitymowanych i ponad 300 zatrzymanych. Są też ranni policjanci i liczne zniszczenia - to bilans Marszu Niepodległości przedstawiony przez stołeczną policję.

Natychmiastowego zatrzymania i przesłuchania Roberta Bąkiewicza - w ramach interwencji poselskiej domaga się tego od stołecznej policji Michał Szczerba. Ma też zamiar złożyć zawiadomienie do prokuratury. Wszystko w związku z podpaleniem mieszkania na Powiślu 11 listopada, przez uczestników nielegalnego Marszu Niepodległości. Jak opisuje jeden z mieszkańców kamienicy, narodowcy zareagowali agresją na tęczową flagę i symbole Strajku Kobiet, wywieszone na jednym z balkonów:

- Tłum maszerujących wyraźnie się zatrzymał, zaczął rzucać petardami, butelkami i innymi elementami, które akurat miał pod ręką. W stronę balkonów z plakatami i flagą. Kilka płonących petard uderzyło w budynek, butelki spadały na ulicę i samochody pod mostem. Straż podjęła akcję gaśniczą od razu, pewnie po dwóch minutach. Gasili drzwi balkonowe mieszkania, które się paliło od strony Alei 3-go Maja, jak i po chwili od dziedzińca. Strażacy weszli na klatkę schodową, jak i zapewne do mieszkania. U nas w sąsiedniej klatce czuć było zapach spalenizny.

Narodowcy chcieli spalić mieszkanie artysty. Wrzucili przez okno race

To oni podpalili mieszkanie podczas Marszu Niepodległości! Policja poszukuje mężczyzn

Mieli zamaskowane twarze i niczym nie wyróżniali się z tłumu. Jeśli wiesz, że to oni odpowiedzialni są za podpalenie mieszkania, to możesz pomóc! Na stronie policji znajdziecie zdjęcia osób, które odpowiedzialne są za ten czyn.

WYSTARCZY KLIKNĄĆ TUTAJ

lub otworzyć poniższą galerię.

Źródło: To oni podpalili mieszkanie podczas Marszu Niepodległości! Poszukuje ich policja [ZDJĘCIA]