Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

kariera

To koniec Roberta Lewandowskiego w polskiej reprezentacji? "Nie chcę żałować"

2024-06-26 12:06

Nie od dziś wiadomo, że Robert Lewandowski jest bliżej sportowej emerytury, niż dalej. Od jakiegoś czasu krążą pogłoski, że reprezentacja Polski rozgrywa z Lewandowskim ostatnie mecze. Jeden z najpopularniejszych piłkarzy postawił sprawę jasno. O co dokładnie chodzi? To koniec jego kariery w Polsce?

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. Na swoim koncie ma wiele nagród i odznaczeń. W ostatnim czasie sporo mówi się o tym, że jego kariera w Polskiej reprezentacji dobiega końca. Z Polskiej reprezentacji odszedł już Kamil Grosicki, a swoje odejście zapowiedział również Wojciech Szczęsny. Jak będzie w przypadku Roberta Lewandowskiego? 35-letni napastnik postawił sprawę jasno. Czy przyszedł czas na zmiany i wymianę "starej gwardii" na nową?

Robert Lewandowski dostał wyjątkowy prezent od swoich córek. Tego się nie spodziewał

Robert Lewandowski skomentował odejście z Polskiej reprezentacji

Legenda Polskiej i światowej piłki nożnej - Robert Lewandowski - skończy w 2024 roku 36 lat. To wiek, w którym wielu sportowców udaje się na sportową emeryturę. Czy tak samo będzie w przypadku polskiego napastnika, który dumnie nosi na koszulce numer 9? W ostatnim czasie sporo mówi się o tym, że piłkarz miałby odejść z Polskiej reprezentacji. Swoje odejście ogłosił już Kamil Grosicki i Wojciech Szczęsny. Robert Lewandowski postawił sprawę jasno. "Naprawdę nie wiem. Składają się na to różne czynniki. Granie przez tyle lat na pewnym poziomie, z wielkimi oczekiwaniami, starając się spełnić nie tylko swoje marzenia, ale także marzenia Polaków, to obciążenie. Oczywiście dobrze czuję się w zespole; atmosfera, jaka panuje od środka, sprawia, że miło się tu przebywa. O fizyczność też się nie martwię" - powiedział w rozmowie z "uefa.com". "Nie chcę żałować, że zbyt wcześnie odszedłem na emeryturę, choć wciąż mogłem grać dłużej. Z drugiej strony nie chcę zmagać się z tą decyzją, kiedy nadejdzie ten moment. Teraz jeszcze nie nadszedł. Muszę to poczuć w sobie. Na pewno nikt nie będzie miał na to wpływu. Tylko ja i moja rodzina, nikt z zewnątrz" - dodał napastnik. Wszystko wskazuje na to, że Robert Lewandowski nie czuje się jeszcze jako emerytowany sportowiec. Fani będą mogli go oglądać na rodzimej i zagranicznej murawie. Przynajmniej, przez jakiś czas.

Czy Robert Lewandowski zakończy karierę w reprezentacji? Kapitan zabrał głos

Robert Lewandowski to polski piłkarz, środkowy napastnik. Oprócz występowania w kadrze narodowej, można go zobaczyć również w meczach FC Barcelony. Lewandowski urodził się 21 sierpnia w 1988 roku. Od 2013 roku związany jest z Anną Lewandowską. Para doczekała się dwóch córek. Klara urodziła się w 2017 roku, a Laura w 2020.

Lewandowski w niebezpieczeństwie. Mógł sobie zrobić wielką krzywdę
Źródło: To koniec Roberta Lewandowskiego w polskiej reprezentacji? "Nie chcę żałować"