Ten pojazd wygląda jak skrzyżowanie Gwiezdnych Wojen z nosorożcem. Chcemy go natychmiast!

i

Autor: YouTube

Ten pojazd wygląda jak skrzyżowanie Gwiezdnych Wojen z nosorożcem. Chcemy go natychmiast!

2023-11-07 12:28

Wygląda po prostu świetnie! Co z tego, że raczej nie wyprzedzi większości samochodów, skoro swoją dostojnością robi znacznie lepsze wrażenie? Do tego przejdzie przez prawie każdy teren! Pokazano go na wielkiej wystawie motoryzacji w Japonii.

W świecie gdzie katastrofa klimatyczna przestała być domeną fantastyki naukowej, a stała się elementem codzienności, wynalazcy i producenci pojazdów dwoją się i troją by z jednej strony pozostać atrakcyjnymi dla klientów, a z drugiej sprostać wymaganiom urzędów. Tegoroczne Japan Mobility Show to powrót największej w tym kraju tego typu imprezy po pandemii. To także okazja do przyjrzenia się trendom i przyszłości rynku.

Nie zabrakło oczywiście najnowszych modeli samochodów, jak choćby Nissan Hyperforce EV. To sportowa torpeda, napędzana silnikiem elektrycznym. Mazda także pochwaliła się nowym ślicznym sportowym cudeńkiem, które pracuje na zeroemisyjnym napędzie. Pojawiły się także nowości od Toyoty, DX, Lexusa, a Honda zaskoczyła między innymi wózkiem dla osób z niepełnosprawnością, który działa jak Segway i nie potrzeba do jego obsługi rąk.

Naszą uwagę zwrócił jednak ten czworonożny pojazd, który wygląda jakby był zbudowany dawno, dawno temu, w odległej galaktyce. SR-02 ma 4 miejsca i 4 nogi, który zginają się podobnie jak w słynnych kroczących AT-AT z „Gwiezdnych Wojen” Owszem, nie będzie on specjalnie szybki, ale robi ogromne wrażenie. To na razie prototyp, ale pokazanie go na takiej imprezie oznacza, że projekt jest jak najbardziej poważnie traktowany i rozwijany.

Odpowiedzialna jest za niego firma o nazwie Ars Technica. Pojazdem można sterować ze środka, oraz zdalnie z urządzeń mobilnych. Z pewnością poradzi sobie w trudnym terenie i mógłby pomagać choćby służbom ratowniczym na gruzowiskach lub na przykład górnikom.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - Polska