Tarabuk

i

Autor: https://www.facebook.com/Tarabuk / pixabay.com Tarabuk

Słynna warszawska księgarnia jest już historią - Tarabuk zamknięta

2022-03-01 13:59

Ta księgarnia funkcjonowała pod adresem Nowy Świat 63 przez pięć lat. W tym czasie dwa razy została doceniona w plebiscycie Ulubiona Księgarnia Warszawy. Teraz Tarabuk został zamknięty. Więcej na ten temat w naszym artykule.

Księgarnia Tarabuk zamknięta - ta informacja zasmuciła wielbicieli i wielbicielki książek w Warszawie. Sklep od pięciu lat mieścił się na Nowym Świecie pod numerem 63. Był to mały lokal, w którym wcześniej funkcjonowała kawiarnia. W 2020 i 2021 Tarabuk zdobywała laur plebiscytu "Ulubiona Księgarnia Warszawy" organizowanego przez miasto, Stowarzyszenie Księgarzy Polskich, Polską Izbę Książki i Bibliotekę Analiz. Mimo to władze śródmieścia zadecydowały, że umowa najmu nie zostanie przedłużona. Spotkało się to z protestem klientów i klientek. Do ratusza dzielnicy i miasta skierowano podpisaną przez ponad 1000 osób prośbę o działania w celu zachowania księgarni Tarabuk. Niestety nie dało to rezultatu.

Pałac Kultury i Varso w barwach Ukrainy

Tarabuk znika z mapy Warszawy

Księgarnia i Fundacja Tarabuk istniały istniały od 17 lat (w ostatnim lokum przez 5 lat). Gdy stało się jasne, że nie przetrwa, zorganizowano wielką wyprzedaż książek, która trwała do końca lutego.

Co powstanie przy Nowym Świecie 63? Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, władze zamierzają wynająć lokal (wraz z sześcioma innymi) na działalność kulturalno-artystyczną.

Warto dodać, że 1. marca zamknięty został także sklep Empik przy Nowym Świecie 15/17.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Słynna warszawska księgarnia jest już historią - Tarabuk zamknięta